Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

share-img

4Story je MMORPG fantasy hrou, která hráčům nabízí vzrušující bitvy o strategicky významná místa, boj proti děsivým potvorám a objevování nevšedních pokladů. To vše můžeš prožívat v kůži některé z magických postav, v jejíchž rukách leží osud země Iberie, která vznikla na základě fantastického příběhu o znepřátelených božstvech. 4Story je vyrobena společností Zemi Interactive Entertainment. Ve své třídě je to známá klasika a jako hráč musíš tak trochu vypnout mozek a popustit uzdu své fantazie – je to totiž opravdu silné kafe.

button

Klady

 • Slušná grafika.
 • Čeština.
 • Výborné PvP boje.

Zápory

 • Méně lákavý začátek hry, který může odradit.
 • Podobnost jednotlivých questů.
 • Hra je trochu stereotypní, na moc dlouho nezabaví.

Instalace 4Story

Onlinovku 4Story můžeš stáhnout na webu, s tím, že mezi minimální požadavky patří operační systém Windows 2000 a vyšší. Pokud stahuješ na Vistu, pamatuj na to, že je třeba po instalaci spustit hru s povolením administrátorských práv. Navíc to chce alespoň grafickou kartu GeForce FX5700 128Mb a paměť 2 GB na pevném disku. Pokud se ti bude trhat obraz ve hře, je příčinou nedostatečná paměť grafické karty.

Herní strategie

Ve hře 4Story si můžeš vybrat ze šesti postav s rozdílnými schopnostmi. Jsou to:

 • Zaříkávač
 • Lukostřelec
 • Bojovník
 • Kouzelník
 • Kněz
 • Stínový běžec

V kůži jedné z těchto postav sbíráš body porážením děsivých nestvůr a plněním úkolů, misí. Přidělení úkolu poznáš podle vykřičníku, který se zobrazí nad hlavou tvé postavy. Pokud se ti jej podaří splnit, můžeš získat finance třeba na nákup nové výbavy či rovnou potřebné věci. Postava tě mimo to také provází různými kouty magické země, takže rozhodně potkáš všechny její obyvatele. Aby se ti cestovalo pohodlněji, můžeš si koupit i zvíře, na kterém pojedeš – k výběru je kůň, bůvol, karibu či některé z více exotických stvoření.

Ovládání hry

Svou postavu ovládáš pomocí myši a klávesnice. Je to docela jednoduché. Klikáním či používáním kláves W, A, S a D se pohybuješ. Levým tlačítkem myši můžeš změnit úhel pohledu, pravým svou postavu otáčíš. Dál budeš potřebovat:

 • Klávesa Tab: Útok.
 • Klávesu X: Volba zabité nestvůry.
 • Klávesa Y: Posbírání všech předmětů, které u sebe nestvůra měla.
 • Klávesa I: Otevření tvého inventáře.

Herní módy

Ve hře 4Story si můžeš užít několika herních módů. Jsou to:

Duely: V duelu vyzíváš jiného hráče tvého království ke změření schopností. K otevření duelu ti stačí kliknout na obrázek vybraného soupeře a pravým tlačítkem myši zvolit tzv. Souboj.

Dobývání zámků: Dobývání zámků představuje bitvu o zámek, ve které se utkají dva týmy. Vítěz může následně celý týden využívat zámek jako klanové doupě.

Dobývání: Dobývání je mód, ve kterém můžeš společně se svým klanem zabrat strategicky významné místo. Hlavně ale tímto dobýváním získáváš body, které rozhodují o tom, zda se budeš moci na konci týdne zúčastnit již zmíněného Dobývání zámků.

Misijní mapy: V tomto módu plní dvě království úkoly v dané oblasti. Pokud se zrovna tvému království podaří vyhrát, ty i tvoji spojenci získáte bonusy a body zkušeností.

Měsíční turnaje: Měsíční turnaj se, jak už z názvu plyne, koná jednou za měsíc. Je to snad největší boj ve hře a nejlepší hráči se v něm pokouší získat některou z mocných zbraní, která z nich učiní výjimečné válečníky.

Otevřená PvP: Otevřené PvP je event, v rámci kterého můžeš zaútočit na soupeře naprosto kdykoliv, a to bez nutnosti potvrzovat souboj. Pokud soupeře porazíš, získáš za to dobrou pověst a tzv. body úspěchu.

Boj v aréně: Ve hře se nacházejí dvě arény pro bitvy. V jedné hrají tři proti třem, v druhé sedm proti sedmi. Po debatě s administrátorem arény můžeš smluvit boj a vyzvat některou ze skupin, které mají také zájem.

Tipy a triky

 • Pokud už 4Story hraješ, možná jsi již zaslechl o elixíru štěstí. Jde o bájný nápoj, kterým můžeš výrazně posílit svou šanci na úspěch. A jak jej získat? Jednoduše – můžeš si ho koupit v Item shopu.
 • Vylepšit můžeš také úroveň tvé zbraně, a to pomocí tzv. kouzelných svitků. Mezi ty patří vzorec učedníka, vzorec tovaryše a mistrovský vzorec. Až jeden z nich získáš, vyprav se za kovářem, který tvoji zbraň vylepší – a tím pádem i posílí.

button

4Story – MMORPG fantasy hra zdarma Hlasů: 3.00/5 (60.00%) 1

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 7
Grafika 8
Zvuky 9
Celkově 8
My Little Farmies - Farmářská budovatelská online hra
Pockie Saints - Originální fantasy MMORPG hra
World of Warcraft nejznámější fantasy online MMORPG hra na světě
Minecraft - nejhranější budovatelská strategie současnosti