Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

share-img

Anno online je další ze strategických browserovek od Ubisoftu, ve které se stáváš správcem a lídrem ostrova, ze kterého je třeba vytvořit plně fungující kolonii. Tvým úkolem je vybudování velkolepé říše se řadou obyvatel – musíš tedy stavět budovy a tvořit dobrý ekonomický systém. Zajímavostí jsou rozhodně některé prvky, které tato MMO nabízí. Je to třeba možnost povyšování poddaných z měšťanů na šlechtice či historická doba, ve které se vše odehrává. Není to totiž typické patnácté století, na které jsi v podobných onlinovkách zvyklý. Anno online je zasazeno přímo do roku 1602.

button

Na začátku hry jsi vůdcem jednoho malého ostrova, na kterém se nachází pouze přístav a skladiště. A další vývoj? Ten je jen a jen na tobě. Cílem je však vybudování silné říše a následná expanze do dalších koutů světa. Hra má bohatý základ, který je nabízen v podobě free2play systému a je postavena na konceptu, díky kterému by zvýhodnění platících hráčů nemělo být tolik markantní.

Klady

  • Snaha vytvořit free2play systém, který toho nabídne zdarma více, než ostatní onlinovky.
  • Skvěle splňuje žánr budovatelské strategie.
  • Grafika.

Zápory

  • Pomalý styl hry.

Instalace Anno Online

Anno Online není třeba stahovat a instalovat do tvého PC, je to totiž typická browserovka. Zahrát si ji tedy můžeš pouze ve tvém prohlížeči. K tomu se musíš zaregistrovat na webovce, a i když hra ještě není v češtině (únor 2014), není to nic složitého. Pokud navíc trochu rozumíš angličtině, můžeš web pravidelně sledovat a dozvídat se novinky o aktualizacích, které jsou stále hojně zasazovány do hry.

Žádné speciální požadavky na PC Anno Online nemá. Hrát můžeš na operačním systému Windows, Linux, Mac i na dalších.

Herní strategie

Jak už jsme řekli, v Anno Online začínáš s jediným ostrovem, na kterém je pouze přístav a skladiště pro suroviny. Obyvatelé ostrova však mají mnohem větší potřeby. Pomoci jim můžeš jedině ty. Hned na začátku je na tobě stavba nových budov a vypěstování produktů. Brzy navíc ostrov nebude dostatečný a ty budeš muset objevovat další kouty světa pomocí svého loďstva. Jedno město může mít ve výsledku více, než 1500 budov, musíš tedy uznat, že je Anno Online opravdu hra obrovských rozměrů. Nejde v ní o boje, války a ani nezažiješ žádnou katastrofu. Pro milovníky budovatelských strategií je to však láska na první pohled.

Ovládání hry

Anno Online ovládáš pouze pomocí levého tlačítka myši, kterým můžeš vybírat z bohaté nabídky herního panelu. Pomocí několika málo kliknutí můžeš kupříkladu postavit novou budovu, začít tvořit cestu či zasít nové suroviny.

Herní módy

Anno Online není rozdělena na herní módy, v uceleném systému však můžeš:

  • Budovat
  • Expandovat
  • Obchodovat

Pokud si hru budeš chtít urychlit, je možné využít i platebního systému a zakoupit si nějaké ty body navíc, díky kterým budeš moci efektivněji stavět.

Tipy a triky

  • Pokud na to budeš mít dostatek financí, tvoř vždy farmy rovnou z několika budov, které může tvarovat třeba do podoby malého náměstí. Zajistí to tok více produktů do jednoho skladiště.
  • Jestliže se ti nějaká budova v Anno Online nebude líbit nebo bude stát v cestě, nemusíš ji hned ničit. Naštěstí zde totiž existuje možnost přesouvání objektů.
  • Než začneš stavět nějakou silnici, zamysli se nad tím, kam se bude cestovat nejčastěji. K přístavu, k pile, ke skladu? Podle toho cesty v Anno Online naplánuj.

Stavba více menších prodejních míst a trhů vyjde ve výsledku levněji, než jedna jejich větší verze. Rovněž je to užitečnější, protože je můžeš i lépe rozprostřít po svém území.

button

Anno online – Velkolepá středověká budovatelská MMO Hlasů: 4.00/5 (80.00%) 1

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 8
Grafika 7
Zvuky 7
Celkově 7
World of Tanks - Nejhranější online hra na internetu
War Thunder - Oblíbená letecká válečná MMO
Big Farm - Skvělá farmářská hra ve tvém prohlížeči
Desert Operations - Strategická vojenská hra pro tvůj prohlížeč