Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

share-img

Big Farm je jedna z mnoha oblíbených farmářských her a pochlubit se může docela slušnou kvalitou. Pochází od vývojářů z GoodGame Studios, kteří mají na svědomí i jejího předchůdce, tedy Farmfever. Je to typická MMO, která je ještě k tomu založena na malém příběhu. Dle toho ti hodný strýček George kvůli svému špatnému zdravotnímu stavu přenechává svou milovanou farmu. Na začátku se to však nezdá být dobrým ziskem, farma je totiž zchátralým a zarostlým stavením. Co tedy s tím? Musíš sebrat veškerou odvahu a kreativitu, vypěstovat správně nové plodiny, vyrobit z nich užitečné produkty a prodávat je ostatním hráčům. Zároveň se staráš o svá zvířata, postupně nakupuješ nová a také farmičku zvelebuješ. Cílem je vytvoření prosperujícího statku, který si bude moci dovolit i dostatek placených zaměstnanců. Hra má poměrně hezkou grafiku a zahrát si ji můžeš zdarma ve svém prohlížeči.

button

Klady

  • Grafika.
  • Jednoduché ovládání.
  • Velký výběr budov, zvířat a plodin.

Zápory

  • Hra trochu zapadá ve velké konkurenci dalších.
  • Po nějakém čase je hra dost stereotypní.

Instalace Big Farm

Big Farm je především hrou browserovou, pohodlně se do ní tedy registruješ a následně přihlásíš pomocí svého prohlížeče na webovce. Potřebovat k tomu budeš pouze Flash, doporučit však lze nastavení hry na celou obrazovku, což lze provést pomocí tlačítka v pravém horním rohu.

Herní strategie

Na počátcích hry ti pomůže zkušená průvodkyně, která ti poví, jak zasívat plodiny, vyrobit z nich nové produkty a jak je prodávat. Nemůžeš se hned těšit na velké věci, začínáš totiž s malou nenápadnou farmičkou. Jediným zvířecím obyvatelem jsou v tu chvíli slepice v kurníku a vše se spíše zaměřuje na již zmíněné pěstování. Také plníš mnoho questů, ke kterým patří třeba postavení sila, obytného domu pro pracovní sílu či zvelebení statku. Za dobře splněný quest získáváš zlaťáky, které ti dopomohou k dalšímu rozvoji farmy. Nemusíš se bát moc velké nudy. Začátky takových her nebývají nic moc, ale BigFarm je docela výjimkou. Rychle to utíká, posouváš se na další úrovně a otevírají se ti nové možnosti.

Ovládání hry

Hru ovládáš pouze pomocí levého tlačítka myší, kterým klikáš na příslušné budovy nebo místa, na kterých chceš něco vybudovat či naopak zbořit. Ke tvým službám je tady také celá dolní lišta, na které nalezneš prodej a nákup plodin či zvířat, stavbu budov a správu financí. Rozhodně s tím problém mít nebudeš.

Herní módy

BigFarm se v podstatě dělí na dva herní módy, které jsou v sobě spojeny. Jsou to:

Budování farmy: Budování farmy je základní myšlenkou celé hry BigFarm. Kupodivu se k tomu však v měřítku s Plněním questů dostaneš méně, úkoly tě totiž nenechají ani na chvíli oddechnout – nebo tomu tak je alespoň na nižších úrovních. Je to možná škoda, protože kvůli tomu Big Farm nedává moc příležitostí k naplnění nějakých kreativních nápadů.

Plnění questů: Krom vlastní fantazie ti jsou k mání nejrůznější questy, ve kterých se po tobě chce třeba vypěstování určitého počtu plodin, rozšíření velikosti farmy či zlepšení péče o zaměstnance. Rozhodně se je vyplatí plnit, protože ti za jejich odvedení přibývá vždy docela slušná hromada zlaťáků. A ty jsou nezbytné k tomu, abys mohl také něco postavit podle sebe. Questy se snaž plnit co nejrychleji, po malé chvilce se totiž nahromadí a ty nebudeš vědět, co dělat dřív.

Tipy a triky

  • Spolu s dalšími hráči se můžeš sdružovat do tzv. farmářských spolků. Mysli na to, tyto spolky jsou totiž výhodné jak pro tebe, tak pro tvoji farmu – a to zvláště po finanční stránce.
  • Pokud budeš pravidelně otevírat hru, dostaneš za to docela slušný bonus. Samozřejmě je to však spíše manipulativním tahem ze strany producentů.
  • Je hezké, když se ti podaří získat dostatek zaměstnanců a vše běží tak, jak má. Dej si však pozor na to, aby se jim u tebe líbilo – ve hře totiž dobře pracuje pouze spokojený pracovník, který si potrpí na hezké ubytování, místo na grilování, sem tam nějaký piknik či třeba na procházku zeleninovou zahradou.

button

Big Farm – Skvělá farmářská hra ve tvém prohlížeči Hlasů: 4.33/5 (86.67%) 3

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 7
Grafika 8
Zvuky 6
Celkově 7
Panzar - Zombie hra s dokonalou 3D grafikou
World of Warplanes - Epické letecké bitvy online
League of Legends - Úžasná MMO akce se stovkou hrdinů
Divoké Kmeny - nejhranější prohlížečová budovatelská MMO strategie