Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

share-img

Desert Operations je vojenskou strategickou hrou od Playzo GmbH, ve které se stáváš velitelem své vlastní základny a s tisíci dalších hráčů bojuješ o post toho nejlepšího. Spojovat se můžeš díky svým dobrým znalostem diplomacie i do různých aliancí. Rozšiřuješ své území, bráníš jej proti nepřátelským útokům a především se snažíš vyvinout tu nejchytřejší a nejefektivnější strategii. Jen s její pomocí totiž můžeš porazit ta kvanta nepřátel a s vysokým skórem balancovat na předních příčkách herního žebříčku.

Desert Operations je ve svém základu free2play, faktem je však to, že zde premium účet existuje také – a je rozhodně zajímavý. Pomocí něj si totiž můžeš zakoupit diamanty a kupříkladu je vyměnit za lepší počasí, což je asi to poslední, co bude hráč v realistické vojenské strategii chtít. Krom toho samozřejmě ale premium účet nabízí i modernější a účinnější zbraně, rychlejší produkci potravin či nákup různých vychytávek. Také si bez premium účtu nemůžeš změnit herní jméno.

button

Klady

  • Prostředí.
  • Velký počet různých vojenských jednotek i budov.
  • Čeština.

Zápory

  • Velký vliv premium účtu.

Instalace Desert Operations

Pokud si chceš zahrát Desert Operations, nemusíš, stejně jako u ostatních typických browserovek, nic stahovat a instalovat do svého PC. Bohatě postačí, když navštívíš portál www.desert-operations.cz, na kterém se zaregistruješ a posléze přihlásíš do hry.  Lze to však provést i bez registrace, a to pomocí Facebook či Google+ účtu.

Herní strategie

Po prvním přihlášení do Desert Operations ti do vínku bude přiděleno základní území a suroviny k tomu, abys začal budovat prosperující základnu, která se dokáže ubránit, a v budoucnu z ní vyjdou silné jednotky, které porazí tvrdé nepřátele. Nemusíš se navíc bát toho, že by sis nevěděl rady. Na každém kroku tě zprvu bude provázet informační okno, které poradí, jakou budovu postavit. Také se v něm dozvíš, kolik to bude stát a jak dlouho to bude trvat. První budovy budou postaveny poměrně rychle, na vyšších úrovních to však bude trvat podstatně déle.

Až vystavíš základní budovy, získáš za to body i vyznamenání. Poté bude čas pro tvorbu fabrik, které potřebuješ k tomu, abys začal vydělávat peníze. Dobré je také vědět to, že tě na začátku hry nikdo nemůže napadnout. Do získání 20 000 bodů jsi totiž, jakožto začátečník, chráněn. Pokud však ještě před dosažením tohoto skóre zaútočíš sám, o začátečnickou ochranu automaticky přicházíš.

Ovládání hry

Desert Operations hraješ ve svém prohlížeči a ovládáš jej pouze pomocí levého tlačítka myši. Herní panely jsou nastaveny na třech stranách – nahoře najdeš kupříkladu mapu a informace o aliancích, na pravé straně zase informace o přátelích, počasí a misích. Rovněž je na pravém herním panelu začátečnická nápověda. V dolním panelu se ti zobrazují příjmy a výdaje.

Vojenské jednotky Desert Operations

Desert Operations nabízí budování čtyř typů vojenských jednotek – tedy pozemních, leteckých, vodních a obranných. Každá z nich má svou vlastní charakteristiku.

Pěší jednotky: Pěší jednotky jsou těmi nejlevnějšími, rovněž je vytváříš nejkratší dobu. Jsou vhodné třeba pro klamné manévry. Bohužel slabě útočí a nemají ani moc dobrou obrannou hodnotu.

Letecké jednotky: Výhodou leteckých jednotek je rychlé vyřízení naplánované mise a docela i slušná účinnost. Musíš do nich však více investovat, a to nejenom během boje.

Vodní jednotky: Vodní jednotky jsou velice účinné, a pokud udeří, jen tak něco je nedokáže zastavit. Na druhou stranu ale zase musíš investovat do výzkumu, který je žroutem času i peněz.

Obranné jednotky: Pro tvorbu obranných jednotek nepotřebuješ žádné speciální náklady. Jsou velice silné a potřebuješ je k tomu, abys zvládl uhlídat svou základnu a uchránit ji před nepřáteli.

Tipy a triky

  • Pokud vyhraješ bitvu, můžeš získat maximálně 33 % budov svého nepřítele. Abys toho dosáhl, znič svými jednotkami alespoň polovinu jeho obrany.
  • Pakliže se chceš pustit do boje s nepřítelem, ještě chvíli vyčkej a vyšli na misi raději špionážní jednotky. Potřebuješ totiž vědět, jakému vojsku budeš čelit a dle toho určíš, které tvé jednotky do bitvy vyrazí.

button

Ohodnoť recenzi

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 6
Grafika 5
Zvuky 4
Celkově 5
The Settlers Online - Budujte své království a prozkoumávejte okolní země
The West - Staň se kovbojem a zažij vzrušující dobrodružství
The Lord of the Rings Online - Stovky hodin dobrodružství zdarma.
Black Gold online - steampunková MMORPG hra