Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

village-view

Divoké Kmeny. Tato hra od Inno Games je jednou z nejhranějších prohlížečových her. Existuje v mnoha jazykových verzí (včetně češtiny) a celkový počet registrovaných hráčů se blíží třem miliónům. Koncept hry je jednoduchý. Začnete jako správce jedné malé vesnice někde na okraji mapy. Postupem času svou vesnici vylepšujete, obchodujete s ostatními hráči a samozřejmě – bojujete. Buďme upřímní, jedno město je nuda, chce to měst více. Pokud ovšem chcete další města musíte si to zasloužit.

K tomu slouží tzv. Šlechtic – jednotka určená ke snižování oddanosti vesnic. Stačí několik útoků touto jednotkou a vesnice změní majitele. Ve hře je jednotek více, každá má své pro i proti. Nutno také poznamenat že jednotek se do vesnice nevejde nekonečno, proto v pozdější fázi hry budete muset využívat tzv. Podpor – dočasné přesunutí jednotek z jedné vesnice do druhé. Většina hráčů se pak přidá do kmene, což je uskupení více hráčů s cílem – jak jinak – vyhrát. Kmeny spolu bojují což samozřejmě vede k mnoha zajímavým situacím. Specialitou jsou potom tzv. „Speed“ kola. Pokud vás hra normálním tempem nebaví jsou Speed kola řešením. To co normálně trvá týden vám zde potrvá pár minut. Tato kola zpravidla běží jen několik hodin až dní (v závislosti na konkrétním typu), a jsou mnohem akčnější. Bohužel počet hráčů je v nich limitován a platí „Kdo dřív přijde ten dřív mele.

Klady

 • Prohlížečová hra
 • Hodně hráčů a světů
 • Čeština
 • Externí nástroje

Zápory

 • Chabá grafická stránka
 • „Speed“ kola jsou často hned obsazená

Instalace a ovládání

Hru nemusíte instalovat, hraje se v prohlížeči za použití klávesnice a myši. Pro spuštění stačí i starší počítač, hardwarové nároky jsou velmi malé. Rovněž je možné použít mobilní zařízení.

Herní módy

 • Normální: Většina světů. Trvá delší dobu (déle než rok), světy se vždy trochu liší.
 • Speed: Trvají zpravidla v řádu hodin až dní, jsou tedy mnohonásobně zrychlené. Počet hráčů je omezený. Některé světy tohoto typu dávají výherci odměny. Hra na těchto světech se doporučuje spíše zkušenějším hráčům.

Strategie

Pokud hrajete poprvé je většinou nejlepší zvolit si poslední svět (s nejvyšším číslem). Světy se spouštějí pravidelně a proto je dobré mít mezi sebou a ostatními hráči co nejmenší časový rozestup – i zde totiž platí že čas jsou peníze. Ze začátku neútočte na jiné hráče – zbytečně je naštvete a riskujete zničení. Pokud nemáte suroviny můžete vždy vyrazit na „nákup“ do některé z vedlejších vesnic. „Barbarské“ vesnice jsou vesnice bez hráčů a na ty můžete útočit dle libosti. Pamatujte ale že i tyto vesnice vyrábějí omezené množství surovin. Dlouhodobě je výhodné požádat nějaký kmen o členství.

Tipy a triky

 • Barbarské vesnice jsou dobrý zdroj surovin do začátku, ale nemají nekonečnou kapacitu.
 • Existuje několik externích nástrojů. Výborný najdete na stránce http://cz.twstats.com
 • Kmen je o vzájemné pomoci. Komunikujte s ostatními hráči.
 • Většina světů má povolenou speciální jednotku – Paladina. Ten získává předměty které významně posílí Vaší armádu.
Divoké Kmeny – nejhranější prohlížečová budovatelská MMO strategie Hlasů: 5.00/5 (100.00%) 1

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 6
Grafika 7
Zvuky 6
Celkově 6
World of Tanks - Nejhranější online hra na internetu
Drakensang - Velkolepý fantasy MMORPG epos
Forge of Empires - Postupuj historickými milníky vládní vlastnímu impériu!
Dark Orbit - adrenalinové vesmírné bitvy