Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

share-img

Originální browserová hra Dofus pochází z francouzské dílny společnosti Ankama. Hra se stala téměř legendární, a to nejenom díky tomu, že je víceméně zdarma. Pyšnit se také může nápaditým příběhem a rozmanitou škálou postav, povolání i kouzelnou grafikou. Vytvoř si hrdinu a nech se zlákat magickým světem, ve kterém žije 12 různých ras. Chceš se stát bojovníkem, pekařem nebo třeba kovářem? Stačí si jen vybrat!

button

Klady

  • Hra je ve verzi flash – nemá vysoké hardwarové nároky
  • Originální příběh
  • Propracovaná 2D grafika

Zápory

  • Zdlouhavá instalace
  • Ve free verzi jen omezené území
  • Není v češtině

Instalace

Abys mohl hrát hru Dofus, musíš navštívit její oficiální stránky http://www.dofus.com a vytvořit si ANKAMA účet. Pokud už ho máš (například jsi již hrál jinou jejich hru), stačí si do počítače stáhnout instalační balíček Dofus. Ten je potřeba po otevření nainstalovat. Tato část může být lehce zdlouhavá, samotný proces instalace trvá asi 40 minut. Po jejím dokončení se stačí přihlásit.

Herní strategie

Nejprve si samozřejmě musíš vytvořit postavu, se kterou budeš hrát. Máš na výběr 12 různých ras: Cra, Ecaflip, Iop, Sadida, Sram, Xelor – ti patří mezi útočné hrdiny, Eniripsa, Feca, Osamodas, Sacrier – ty můžeme popsat jako „podporovatele“, jejich silnou stránkou je boj ve skupině, Enutrofs a Pandawas se vyvinou až v průběhu hry.

Na úvodní stránce můžeš změnit své postavě účes a barvu kůže, vlasů, oblečení a navolit další vychytávky. Čeká tě povedený tutoriál, ve kterém se dozvíš vše potřebné. Jak ovládat svou postavu, co znamenají které lišty a zkusíš si i cvičný boj. Tvým cílem je nasbírat co nejvíc zkušeností a stát se tou nejsilnější a nejbohatší postavou ve hře. Potřebné znalosti získáváš především pomocí plnění questů (bojuj s tím, dojdi tam, přines tohle a pak se vrať). Kromě toho také musíš svést spoustu soubojů, za které si můžeš svého hrdinu vylepšovat a posunuješ se dál do vyšších levelů. Pokud se rozhodneš být raději obchodníkem, není nic snazšího, než si koupit budovu, v ní zařídit vlastní obchod, nastavit ceny a v době své nepřítomnosti za sebe nechat prodávat obchodníka.

Ovládání hry

Hra se ovládá pouze myší, přesněji levým tlačítkem. Řídíš tak pohyb, boj i veškeré vylepšování své postavy.

Herní módy

Hra není přímo rozdělena na herní módy. Vymezme však alespoň dvě odlišné části:

PvP (Hráč proti hráči:)

Vybereš si protivníka a na toho útočíš zbraní z tvého inventáře. Pokud dosáhneš vyššího levelu a nasbíráš potřebné zkušenosti, můžeš realizovat i kouzla. Často je souboj časově omezen.

Dobro proti zlu:

Nikdo ze začátku hry neví, kam se řadí. To poznáš až v průběhu svého putování, jednoho dne se nad tebou objeví křídla – pokud budou bílá, patříš do města Bonto, tedy k dobru, jestliže mají červenou barvu, jsi zástupcem Brakmaru, města zla.

Tipy triky

  • Tak především čti. Možná tě nebaví vybavovat se s postavou nudného mistra, ale může ti říct zajímavé věci, které se ti později budou hodit.
  • Najdi si ve hře přátele. Můžete si sdělovat novinky, tipy a spojovat se proti nepřátelům.

button

Ohodnoť recenzi

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 8
Grafika 10
Zvuky 8
Celkově 9
World of Warplanes - Epické letecké bitvy online
GoalUnited - Oceňovaný fotbalový manažer zdarma
Anno online - Velkolepá středověká budovatelská MMO
Aion Online - Proleťte se v nádherném fantasy světě!