Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

share-img

Drakensang je prvotřídní fantasy onlinovkou s dech beroucí grafikou. Můžeš se v ní stát hrdinou a ochránit lidstvo před nestvůrami z cizích světů, popustit uzdu svojí fantazie a být tím nejlepším taktikem všech dob. Hraje se především na konceptu multiplayeru, což je rozdíl oproti předešlým verzím Drakensang, které však dosud nebyly k mání v onlinové podobě.  Je to typické RPG (tedy role-playing game), ve kterém se stáváš rytířem, mágem či rangerem, který je machr zvlášť na práci s lukem a šípy. Celá hra je přitom usazena do temného světa plného kouzel, prapodivných bytostí a hlavně tvého odvěkého nepřítele – draka, který světu po 2000 letech přinesl válku plnou utrpení. Svět můžeš nyní zachránit jen ty! Vyber si postavu a putuj regiony magického světa, bojuj a vyhrávej.

button

Klady

 • Hra založená na fantastickém příběhu, který tě bude bavit.
 • Jasná a fungující pravidla.
 • Hezká 3D grafika.
 • Jednoduchá hra i pro začátečníky v RPG.

Zápory

 • Sem tam technické potíže.
 • Drahý nákup vybavení pro herní postavy.

Instalace Drakensang

Drakensang si můžeš stáhnout na české webovce, která mimo jiné nabízí i spoustu informací o hře a uživatelské fórum, kde můžeš pořešit jakékoli technické potíže. Pro instalaci a vůbec stažení hry potřebuješ operační systém minimálně Windows XP, 1 GB paměti na pevném disku a v nejmenším model grafické karty GeForce 6800GT.

Herní strategie

Hra Drakensang se ubírá kupředu poměrně pomalým tempem a hned po dokončení instalace a prvním spuštění si sám budeš moci vybrat postavu, kterou se chceš pro následující boje stát. Výběr není až tak fantastický – být můžeš již výše zmíněným rytířem, mágem či rangerem, který používá k boji luk se šípy. Zajímavostí je nejenom určení jména a pohlaví tvé postavy, ale třeba i volba konkrétního vzhledu – obličeje, vlasů, aj. Hra je postavena na individualitě i týmové práci, za ničení nepřátel získáváš body a časem se propracováváš na další level, díky čemuž můžeš vylepšit i svou postavu. Pro tu vybavení získáváš od různých překupníků, se kterými se dá i různě smlouvat či jim nabídnout něco na oplátku. Své postavy si navíc ve hře dobře važ, její výměna je totiž trochu v rozporu s myšlenkami návrhářů hry, a tak to nejde tak snadno.

Ovládání hry

Hra se ovládá pomocí klasických kláves W, S, A, D či ryze jen myší. Krom toho se ti bude hodit i znalost několika základních klávesových zkratek:

 • Klávesa Q: Zobrazení všech přijatých úkolů.
 • Klávesa M: Zobrazení mapy s lokalizací aktuálního místa.
 • Klávesa T: Vstup do obchodu, který je přístupný z jakéhokoliv místa.
 • Klávesa C: Zobrazení informací o postavě.
 • Klávesa F: Zobrazí výběr dalších hráčů.
 • Klávesa E: Zobrazí vývoj aktuálního eventu.

Herní módy

Herní módy nejsou u hry Drakensang úplně dobře rozlišitelné. Zapojit se do ní můžeš jako singleplayer, a to tak, že budeš plnit danou misi a třeba chytat zloduchy. Pamatuj, že ty jsi v této hře vždy tou postavou, která stojí na straně dobra – jinak to koneckonců v Drakensang ani nejde, což je jedním z prvků, který dokazuje jasný koncept. Hrát můžeš také v módu multiplayer, který je možná o něco populárnější. S kamarády tak dokážeš hravě zničit třeba draka nebo jinou nestvůru, která ohrožuje lidské životy. Tvým cílem je jejich záchrana.

Další funkcí a módem zároveň je konečně i vzrušující zápas v aréně, ve které proti sobě stojí dva ostřílení bojovníci.

Tipy a triky

 • Nejbezpečnější oblastí herního světa Drakensang je město, ve kterém ti nikdo nemůže ublížit. Naopak – můžeš v něm prodávat předměty, které jsi nasbíral, nakoupit další či popovídat s dalšími hráči.
 • Pomocí tzv. mini-mapy můžeš zobrazit rozmístění jednotlivých obchodníků – a to ti dost pomůže v okamžiku, kdy budeš shánět nějakou nezbytnost pro tvou postavu.

button

Drakensang – Velkolepý fantasy MMORPG epos Hlasů: 5.00/5 (100.00%) 4

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 9
Grafika 8
Zvuky 7
Celkově 8
4Story - MMORPG fantasy hra zdarma
Forge of Empires - Postupuj historickými milníky vládní vlastnímu impériu!
Heroes online - Legendární tahová fantasy strategie
Planetside2 populární MMOFPS akční střílečka