Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

EVE-Online

EVE Online je MMORPG hra odehrávající se ve vesmíru. Celý princip hry je v základu velice jednoduchý, ale díky perfektní realizaci se z EVE Online stala známá hra s obrovskou hráčskou základnou. Začnete jako pilot jedné ze čtyř frakcí. Dostanete svou první loď, nějakou základní výzbroj a je jen na vás jakým směrem se budete ubírat. Bude to boj? Nebo raději obchod, těžba či výroba? Možností je zde tolik že je nemá cenu vyjmenovávat.

O to důležitější je si ze začátku vybrat vhodný cíl a soustředit se na něj. Ve hře je obrovské množství oborů, a mnohé z nich budete potřebovat pro ovládání pokročilejších lodí a kvalitnějšího vybavení. Další vám dají různé pasivní bonusy, jako například pár procent životů navíc nebo lepší rafinační poměr při zpracovávání natěžené rudy. Trénink vyžaduje čas, a o ten jde ve hře především. Hra totiž není zcela zdarma. Ze začátku dostanete 14/21 dní herního času zdarma (21 pokud dostanete pozvánku od jiného hráče). Získání dalšího herního času je relativně jednoduché. Samozřejmě můžete vytáhnout peněženku a zaplatit si, nicméně je zde i herní alternativa. Stačí vydělat dostatečné množství peněz a koupit si herní čas od jiného hráče. Vesměs platí že pokud se vám v prvních 14/21 dnech podaří získat dost peněz na 30 denní balíček, máte vyhráno, jelikož náročnost s tréninkem klesá. Za zmínku stojí že téměř celá ekonomika je řízená hráči, obchodem či těžbou si tedy lze získat hromadu peněz.

Klady

 • Kvalitní grafické zpracování
 • Zajímavý koncept
 • Ekonomika řízená hráči
 • Velká hráčská základna

Zápory

 • Pokud chcete hrát zdarma musíte hře věnovat obrovské množství času (obvzláště ze začátku)

Instalace a ovládání

Nejprve si stáhněte klienta z webových stránek hry. Nedoporučujeme používat mobilní připojení omezené datovým limitem FUP, jelikož bude nutné stáhnout několik GB dat. Po vytvoření postavy vás hrou provede krátký tutoriál. K ovládání stačí myš a klávesnice.

Herní Módy

 • Boje – Klasické boje, vesměs ze začátku hlavně v misích. Leť někam, znič nepřítele, vrať se. V pozdějších fázích mohou boje zahrnovat i PVP ale je nutná opatrnost (viz sekce Tipy a Triky)
 • Těžba – Nenáročná činnost která je super jako přivýdělek do začátku, a pokud se jí budete věnovat dlouhodobě může vám přinést dost velký zisk. Hodí se mít hru v jednom okně a bokem si pustit například oblíbený film či seriál, jelikož se jedná o činnost zdlouhavou.
 • Obchod – Pro ty matematicky orientované z vás je obchod zajímavou alternativou k těžbě. Je nutno podotknout že to vyžaduje počáteční investici, nicméně dá se na tom vydělat hodně peněz.

Strategie

Jednotná strategie na tuto hru neexistuje. Záleží hodně na vašem stylu hry, a na tom jakou cestou se vydáte. Pokud si chcete efektivně zajistit peníze je dobrou volbou těžba. Pokud chcete už ze začátku trénovat boje jsou vhodnou cestou bojové mise.

Tipy a Triky

 • V EVE Online existuje jakási “vesmírná policie” známá pod názvem CONCORD. Každá sluneční soustava má bezpečnostní hodnocení, a pokud je nad 0.5 jedná se o bezpečnou oblast kde vás CONCORD bude chránit v případě napadení jinými hráči. Toto se nevztahuje na NPC piráty a podobně!
 • Takzvané “low sec” a “null sec” regiony, které nemají bezpečnostní hodnocení 0.5 a vyšší jsou nebezpečné. NELÉTEJTE TAM pokud nechcete riskovat ztrátu lodi. Existuje mnoho hráčů kterým nebude vadit že máte 50x slabší loď a přesto vás zničí. Hra vám zobrazí varování před vstoupením do některého z těchto sektorů.
 • Bezpečnou jistotou je těžba. Pokud se vydáte touto cestou můžete si vydělat obrovské množství peněz, za předpokladu že máte správné vybavení. Nejlepší pro těžební účely jsou lodě ORE, z nichž nejdostupnější je loď s názvem “Venture”. Má kapacitu 5000m3 na natěžené materiály, což je ze začátku obrovská kapacita. Také má bonus k výkonu těžebních děl a může mít až 2 těžební drony. Zároveň pro tuto loď nepotřebujete moc zkušeností, takže není problém jí získat již během pár hodin hraní.
 • Můžete se také přidat do jedné z korporací které vedou hráči. Ve většině případů je to dobrá cesta která vám pomůže (obvzláště ze začátku) postupovat hrou rychleji.
 • Pamatujte že ve hře můžete svou loď ztratit. Pokud vám klesnou životy na 0 loď je zničena, a vy zůstanete v únikové kapsli. Nutno zmínit že většina obsahu lodi je taktéž zničena, ale část se dá zachránit pokud se k vraku dostanete s jinou lodí. Hra vám automaticky poskytne novou základní loď pokud nebudete mít k dispozici žádnou alternativu.
EVE Online – Vesmírná MMORPG hra se skvělými bitvami Hlasů: 5.00/5 (100.00%) 2

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 9
Grafika 8
Zvuky 9
Celkově 9
GoalUnited - Oceňovaný fotbalový manažer zdarma
The West - Staň se kovbojem a zažij vzrušující dobrodružství
My Free Zoo - vybudujte si vlastní zoologickou zahradu
Farmerama - staň se farmářem a buduj velkostatek