Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

share-img

Forge of Empires je strategickou browserovou hrou, která pochází od InnoGames a pyšnit se může docela originálním pojetím. Svým způsobem navazuje na úspěšné předchůdce, hry Grepolis a Tribal. A o co tady vlastně jde? V onlinovce Forge of Empires procházíš průběhem dějin, a to od doby kamenné až po modernu. Jsi vládcem království, vidíš růst svého města a jeho proměnu až do novověku. Aby k ideálnímu vývoji došlo, musíš však také přiložit ruku k dílu. Stavíš legendární gigantické budovy, obchoduješ a staráš se o obyvatele. Součástí jsou samo sebou i oblíbené PvP bitvy hráč proti hráči a zajímavé questy. Díky svému konceptu spadá Forge of Empires do kategorie multi i single playera a zabavit umí na docela dlouhou dobu.

button

Klady

  • Hezká grafika.
  • Propracované detaily.
  • Obchodní model.

Zápory

  • Horší systém PvP.
  • Velká omezení při stavbě.
  • Snaha o vznik sociální hry. Bohužel úspěšná.

Instalace Forge of Empires

Jak již jsme zmínili, Forge of Empires je onlinovka. Jediné, co musíš udělat, je registrace na portále cz.forgeofempires.com. Je to zcela zdarma a v češtině, stejně jako hra samotná. Pokud se ti nechce do registrace, můžeš se přihlásit i pomocí Facebooku či Google+ účtu, věř ale, že se to moc nevyplatí – hra totiž bude požadovat souhlas se sdílením postů o tvých úspěších. A tím zeď asi zahltit nechceš.

Herní strategie

Na začátku Forge of Empires budeš mít možnost plnit velkou hromadu úkolů. Ujmout se jich můžeš i nemusíš, vřele se to však doporučuje. Časem se totiž úkoly stanou náročnějšími a budou trvat déle. A ty je potřebuješ přeci jen k tomu, abys získal nějaké ty body. Hlavním tématem hry je pak péče o tvé město. Musíš dbát na produkci mincí a zásob, abys mohl stavět budovy a rozvíjet vojsko. Příjem ti putuje z dílen, proto se ujisti, že jich máš ve městě dostatek. Své obyvatelstvo by ses měl snažit udržet co nejspokojenější, spokojený občan totiž ve tvém městě bude i dobře pracovat. Dosáhnout toho můžeš zajištěním potravin i výstavnou kulturních center. Za aktivitu jsou ti přidávány body, které potřebuješ k obchodování, další stavbě a výzkumu. Město rovněž rozšiřuješ o další území a pomocí mapy zabíráš cizí provincie, abys získal naleziště surovin. Ve tvém těsném sousedství navíc mohou žít další hráči a jen na tobě záleží to, zda spolu bude válčit nebo spolupracovat.

Ovládání hry

Online strategii Forge of Empires lze ovládat pouze pomocí tlačítek myši a nástrojového panelu ve hře.

Herní módy

Ve Forge of Empires všechny herní módy v podstatě splývají s celou hrou, přesto lze tři trochu vyčlenit. Jsou to: Rabování: Bitva, ke které dochází napadením. Jednoduše se třeba můžeš pustit do svého slabšího soupeře, který sídlí vedle, a vybrat jeho zásoby či si o něj rozšířit území. Můžeš si tak ale rovněž získat mnoho nepřátel, proto pozor. Turnaj: Turnajů se ve Forge of Empires koná několik. Je to klasické PvP, hraje se hráč kontra hráč. Bitva: Pro bitvu si potřebuješ nejprve založit vhodnou armádu. Poté ji vyhlásíš jinému království, jehož území bys rád získal a pustíš se do boje.

Tipy a triky

  • Vyráběj zboží tak rychle, jak jen můžeš a nenechávej zásoby zkazit.
  • Pokud potřebuješ rychle získat finance, zkus navštívit své sousedy a pomoci s prací na jejich budovách.
  • V bitvách využívej slabin nepřátel i vhodného terénu. Útoč ideálně v přesile.

Ohodnoť recenzi

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 8
Grafika 9
Zvuky 8
Celkově 8
GoalUnited - Oceňovaný fotbalový manažer zdarma
Rumble Fighter - Bojová MMO free2play onlinovka
Angel Alliance – Tahová MMORPG hra
Petra's Planet - jednoduchá vzdělávací hra pro děti