Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

share-img

Goodgame Empire je zajímavou budovatelskou strategií od Goodgame Studios. Je to browserovka, díky které můžeš rozvíjet své logické myšlení a snažit se co nejlépe naplánovat útok na nepřítele. Zároveň ale také buduješ své vlastní panství, na kterém začínáš s malou a nestřeženou pevností. Pro její obyvatele musíš zajistit obživu, vyvinout chytrý ekonomický systém a vystavět silnou armádu, které tě obrání a zajistí ti nová území. Velkou výhodou Goodgame Empire je navíc i to, že neplatí klišé „čím početnější armáda, tím jistější vítězství“. Zabavit zvládne Goodgame Empire klidně i na několik měsíců. Každopádně, pokud si budeš chtít zahrát trochu více a po nějaké době se nenudit, musíš si zakoupit tzv. rubíny za reálné peníze. Bez nich se totiž celé panství ve vyšších úrovních moc dobře nerozvíjí. Určitě by pak nebylo na škodu zmínit i fakt, že hra zvítězila v soutěži o nejlepší browserovku v EU roku 2012. V té době však zrovna u nás nebyla k mání.

button

Klady

  • Hra je v češtině.
  • Nemá žádné velké nároky na PC a uživatele.
  • Bojový systém.

Zápory

  • Pokud si chcete více zahrát, je třeba nějaká investice z vlastní peněženky.

Instalace Goodgame Empire

Pokud si chceš zahrát Goodgame Empire, nemusíš nic stahovat a instalovat. Stačí navštívit oficiální webovku, registrovat se a rovnou se v prohlížeči přihlásit do hry. Potřebuješ k tomu jen internetové připojení, flash a minimálně operační systém Windows XP.

Herní strategie

Hned po prvním přihlášení do Goodgame Empire se ocitneš v bitvě dvou panství. Budeš na straně svého nového přítele a pokusíš se mu pomoci v obraně jeho panství. Za dokončenou bitvu získáš malou pevnost a budeš se snažit o její rozvoj. Musíš kupříkladu založit dřevorubectví, kamenolom a farmu k tomu, abys mohl zajistit obživu pro tvé poddané. Ti navíc budou potřebovat i různé občanské budovy a okrasné prvky, díky, kterým se budou cítit dobře – a ty se bez šťastného obyvatelstva neobejdeš.

Dalším důležitým prvkem v Goodgame Empire je i tvorba silného vojska. Celkově můžeš mít pěší i jízdní jednotky. Některé z nich přitom budou vynikat v jízdě na koni, jiné ve střelbě. Rozhodně se nemusíš bát toho, že by se ti na začátku ve hře nedařilo, podrobný tutoriál tě totiž provede každým počátečním krůčkem.

Ovládání hry

Goodgame Empire se ovládá rozhodně dost jednoduše – pouze levým tlačítkem myši. Pomocí toho klikáš na nabídku herního panelu a rozhoduješ o tom, co chceš zrovna provést. Chceš postavit novou budovu? Zaútočit na vybraného protivníka nebo rozbalit mapu? Stačí kliknout.

Herní módy

Budování: V Goodgame Empire se snaž co nejlépe vybudovat pevnou a silnou základnu, jejíž posádka se zvládne ubránit proti jakýmkoliv útokům. Obyvatele ale rovněž musíš zásobovat stravou z rozvíjejícího se zemědělství.

Boj: Své království ve hře nějakým způsobem musíš také rozšiřovat – protože za chvíli ti prostor pro živobytí nemusí stačit. K tomu je třeba využít svých vojenských jednotek a vždy dobře vybrat, jakou pěchotu k boji zrovna využít. Kteří tvoji muži nejlépe přemohou silné rytíře na koních? A kteří zase zvládnou vyrabovat vedlejší pevnost? Vybírat musíš dobře, neúspěch tě totiž stojí mnoho.

Obchod: V Goodgame Empire musíš nejprve vybudovat vlastní tržiště k tomu, abys mohl obchodovat. Je to umožněno až od sedmého levelu.

Questy: I v Goodgame Empire můžeš plnit nejrůznější úkoly, za které získáváš potřebné body pro další rozvoj.

Tipy a triky

  • V Goodgame Empire mimo jiné také vybíráš daně od svých podřízených. Jejich výběr naplánuj zvláště pečlivě, trvá to totiž dlouho – a čím více chceš vybrat, tím delší dobu to zabere. Pokud chceš například zahájit finančně náročnou bitvu, je dobré tyto peníze nejdříve získat.
  • Než zaútočíš na jiného hráče, vyšli do jeho panství svého vlastního zvěda. Ten ti totiž přinese informace o tom, kolik jednotek nepřítel vlastní.

button

Goodgame Empire – Vybuduj si nedobytnou pevnost a armádu Hlasů: 4.00/5 (80.00%) 11

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 9
Grafika 9
Zvuky 10
Celkově 9
The Settlers Online - Budujte své království a prozkoumávejte okolní země
Black Gold online - steampunková MMORPG hra
Planetside2 populární MMOFPS akční střílečka
World of Warcraft nejznámější fantasy online MMORPG hra na světě