Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

Merc_Elite_Screenshot_1

Merc Elite je bezplatná akční RTS hra od známe společnosti Bigpoint. Odehrává se v nedaleké budoucnosti kde svět ovládá několik megakorporací. Vlády jako takové neexistují a korporace řídí téměř vše. Občas je potřeba vyjednat nějaký spor a to bude vaše práce. Nudné vysedávání u stolů se ale nekoná. Nebudu vás napínat, je na čase vzít zbraň a jít vyjednávat. V každé hře se setkají dvě skupiny hráčů na velice propracované mapě. Hra nabízí mnoho realistických prvků. Velice dobře je propracovaný systém zorného pole.

Vaše pozice je klíčová a kupříkladu vyvýšená poloha nabízí perfektní moment překvapení – vy nepřítele uvidíte ale on vás ne. Dále je důležité se krýt, což ovšem není všespásné, jelikož nepřítel vás může obejít. Celá hra velice dobře kombinuje taktické a akční prvky což vytváří unikátní herní zážitek. Ve hře máte na výběr z pěti tříd, z toho každá hraje důležitou roli v bitvě a nabízí unikátní herní styl. Hra sice oficiálně nabízí možnost hraní přes prohlížeč bez stahování, nicméně tato možnost je (v době psaní tohoto článku) nefunkční nebo skrytá.

Klady

 • Velmi propracovaná mechanika
 • Kvalitní grafické zpracování
 • Zábavný koncept

Zápory

 • Obtížnější začátek, nutno si zvyknout na ovládání
 • V době psaní článku nefunkční prohlížečová verze

Instalace a ovládání

Ihned po registraci si hru stáhněte a nainstalujte. Celkem bude potřeba stáhnout cca 400 MB dat, což může na pomalejším připojení chvíli trvat. Nainstalovaný program spusťte a přihlašte se. Ovládání hry samotné je ze začátku trochu nezvyklé, ale po pár hrách se to změní. Pro hraní potřebujete středně výkonný počítač, v závislosti na nastavení.

Herní módy

 • Domination – Klasický boj ve kterém zabíráte a poté bráníte klíčové body. Je nutno mít více bodů než nepřítel, poté vyhrajete.
 • Tutorial – Naučí vás základy hry.
 • Squad – Máte možnost vytvořit skupinu až 3 lidí a jít do bitvy společně. Ideální v kombinaci s komunikačními nástroji jako je například TeamSpeak.

Strategie

Určitě si projděte tutorial, je dobře zpracovaný a základy ovládání z něj pochopí každý. Dále je hra hodně o zkušenostech. Počítejte že ze začátku nebudete znát mapy, a tak budete bloudit. Pamatujte že pozice hraje velkou roli! Kryjte se za překážkami, hlídejte si záda. A samozřejmě, pomůže když se držíte s dalšími členy týmu.

Tipy a triky

 • Hra nabízí i mise za které bývají odměny, z toho některé jsou velmi lehké a dají se splnit i “omylem” běžným hraním.
 • Pokud si zorganizujete malou tříčlennou skupinu, ideálně organizovanou pomocí TeamSpeaku či podobného nástroje máte obrovskou výhodu.
 •  Nezapomeňte investovat do lepšího vybavení když budete mít tu možnost.

Merc Elite – bezplatná akční RTS hra Hlasů: 2.75/5 (55.00%) 4

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 8
Grafika 9
Zvuky 8
Celkově 9
NosTale - stylové animované MMO dobrodružství
GoalUnited - Oceňovaný fotbalový manažer zdarma
League of Legends - Úžasná MMO akce se stovkou hrdinů
Petra's Planet - jednoduchá vzdělávací hra pro děti