Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

share-img

Metin 2 je orientální multižánrová onlinovka a akčňák ve 3D provedení, který byl vyvinut (a je stále aktualizován) asijskou společností Ymir Entertaiment. V Evropě ho vydává Gameforce a první uvedení na trh proběhlo v roce 2004. Metin 2 na sebe od té doby strhává velkou vlnu zájmu. A proč vlastně? Hra je postavena na fantasy konceptu vzrušující války tří znepřátelených říší na jednom obrovském kontinentu, který je v ní rozdělen do desítek map.  Je výborně propracována a jako hráč se v ní můžeš vžít do pozice hrdého válečníka, ninji, šamana nebo záhadného sura.

button

Klady

 • Vizuální efekty.
 • Jednoduchost hraní.
 • Zpracování prostředí.
 • Cena (možnost free verze).
 • Čeština
 • 3D zpracování

Zápory

 • Komerční využití hry (reklama, aj.).
 • Vývoj zaměřený s cílem na výdělek.
 • Slabé NPC.
 • Stereotypní grafika.
 • Všudypřítomní hackeři.

Instalace hry Metin 2

Hru Metin 2 může stáhnout z několika serverů, nejvhodnější je ale ten oficiální. Po stažení souboru a jeho otevření se spustí instalační průvodce, který tě bezpečně provede instalací. Následně (pokud to tak ve volbách při instalaci zaškrtneš) se objeví ikonka na ploše PC a každopádně také není od věci vědět, že si aplikace při spuštění sama vyhledává a stahuje nové aktualizace – o ty se tedy starat, jakožto uživatel, nemusíš. A jaké jsou systémové požadavky pro stažení Metin 2? Operační systém Windows XP, Windows 2000, Vista či pokročilejší, grafická karta s více než 32MB RAM a volné minimálně 2 GB.

Herní strategie

Na začátku hry si můžeš vybrat jednu ze čtyř už výše zmíněných postav, a to mužské nebo ženské variantě. Do začátku hry s každou postavou dostaneš základní vybavení, které si můžeš vylepšovat v závislosti za počtu dosažených úrovní. S některými z postav je možné bojovat mečem či lukem s šípy, jiné zase vlastní neuvěřitelnou magickou moc, kterou můžeš i ty porážet své protivníky. A prostředí? Všichni hráči kráčí orientálními asijskými vesnicemi, ve kterých čelí nejenom dalším bojovníkům, ale i hrůzostrašným nestvůrám, ze kterých běhá mráz po zádech. Těch se snažíš zbavit, zároveň ale také musíš myslet na zisk nezbytných předmětů, které ti hru posléze usnadní – patří mezi ně třeba tzv. Požehnané pergameny, Pergameny Draka a jiné. Cílem je zisk nadvlády nad celým kontinentem a vydobytí postu nesmrtelného válečníka.

Ovládání hry

Pohyb postav ovládáš pomocí myši a klávesnice, levé tlačítko myši či mezerník slouží k označení cíle k útoku.

Herní módy: Volba postav

I když se od patnácté úrovně hry Metin 2 můžeme dostat od skupinového boje do křížku i s jinými hráči (= tedy hrát proti jediné jiné postavě), nemůžeme moc říci, že byl Metin 2 do herních módů rozdělen. Spíše zde hraje roli volba postavy, neboť má každá svou specifikaci. Mrkněme se na to:

1. Válečník

Válečník je v Metin 2 klidnou a vyrovnanou postavou, která vyniká zejména v boji na blízkou vzdálenost a disponuje dvouručním mečem a štítem.

2. Ninja

Ninjové jsou v podstatě v této hře vrazi z povolání. Jsou zákeřní a zaútočí ve chvíli, kdy to nejméně čekáme. Ve snaze být co nejrychlejší a nejzručnější nosí jen lehká brnění, což je jejich osobní výhoda a slabina zároveň – lze je totiž zase i snadno zranit. Bojují pomocí dýky, luku a šípů.

3. Šaman

Šamani jsou moudrými postavami s mystickými schopnostmi, které svá kouzla umí využít nejenom pro útok a obranu, ale třeba i pro léčebné účely.

4. Sura

Surové jsou poměrně oblíbenými postavami v této hře. Proč? Jsou spojením magické moci a postu válečníka. Na jednu stranu to dobře umí s mečem, na druhou okolo sebe mohou vrhat i nejrůznější kouzla. To tvoří silnou dvojku, v každé z jednotlivých disciplín však tuto postavu mohou přebít ti, kteří v daném oboru prosperují (tedy válečník v souboji s mečem a šaman při střetu magické moci).

Tipy a triky

 1. Hře Metin 2 je čas od času vytýkán špatný hudební podtext, to však naštěstí můžeme sami změnit. Stačí v adresáři hry otevřít složku BGM, zkopírovat do ní naši oblíbenou hudbu ve formátu mp3 a pak na ni přejít v samotné hře v Nastavení systému.
 2. Během hry obdržíš při přechodu na nový level postavy tzv. lovecký úkol. Pro ně máme výborný tip: Splň jej co nejrychleji! Čím dříve se ti to totiž povede, tím větší odměnu za něj získáš.

button

Metin 2 – Orientální akční MMORPG hra Hlasů: 3.76/5 (75.20%) 25

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 8
Grafika 7
Zvuky 9
Celkově 8
World of Tanks - Nejhranější online hra na internetu
Panzar - Zombie hra s dokonalou 3D grafikou
Pockie Saints - Originální fantasy MMORPG hra
Aion Online - Proleťte se v nádherném fantasy světě!