Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

Download-Now-Free-Birthday-Skin-Pack-for-Minecraft-on-Xbox-360-via-Xbox-Live

Minecraft od studia Mojang je jedna z nejhranějších her současnosti. Jedná se o sandbox, tedy hru ve které není pevný cíl a máte možnost experimentovat dle chuti. Možností je zde opravdu nesčetně. Herní svět je tvořen kostičkami a je (téměř) nekonečný.

Každý svět je také trochu jiný. Jednou z hlavních činností je těžba. Tou získáváte životně nutné suroviny, jako například uhlí (palivo), železo (na běžné nástroje) a případně i diamanty a podobně. Z těchto surovin následně v mřížce vyrobíte jiné věci, jako například lepší krumpáč nebo brnění. Další velice povedenou věcí je materiál známý jako Redstone. Tento prášek ve hře simuluje jednoduché elektrické obvody. Použití je nesčetně, ať jde o otevírání dveří pomocí páky nebo o komplexní systém který řídí například osvětlení. Samozřejmě to vše zní hezky, ale jsou zde různé drobnosti které vám hází klacky pod nohy. V tomto případě je na výběr ze slušné kolekce monster která se náhodně toulají tmou. Nalezneme zde například kostlivce který po vás střílí šípy, nebo zeleného creepera který se k vám příplazí a následně exploduje (často spolu s velkou částí vašeho obydlí). Minecraft nabízí opravdu hodně možností a pokud  vám přeci jenom hra po čase přijde nudná existují i mody. Modů je obrovské množství takže si ve svém dřevěném baráčku můžete postavit třeba fúzní reaktor nebo automatický stroj který těží za vás.

Klady

 • Zajímavý koncept
 • Sandbox
 • Nekonečné světy
 • Obrovské množství modů

Zápory

 • Slabší grafická stránka
 • Špatná optimalizace

Herní módy

 • Survival: Klasický herní mód, začnete bez vybavení a snažíte se přežít. Komplikují vám to různá monstra a přírodní nástrahy jako lávová jezera.
 • Creative: Podobný survivalu, nicméně orientovaný čistě na stavbu. Máte nesmrtelnost, možnost létat a neomezené množství všech surovin. Ideální pokud si chcete jen tak nerušeně stavět.
 • Hardcore: Survival pro náročné. Liší se hlavně tím že smrt je zde permanentní. Pokud zemřete svět se vám smaže. Vzhledem k tomu že dříve nebo později vždy zemřete není tento herní mód ideální pro dlouhodobou hru.

Instalace a ovládání

Hra má vlastní instalátor který lze stáhnout z oficiálních stránek Mojangu. Pro hraní je nutné se přihlásit a mít hru zakoupenou. Ve hře se pohybujete pomocí kláves WSAD. Inventář otevírá klávesa E.

Strategie

Minecraft je sandbox, a proto strategie hodně záleží na tom co plánujete dělat. Obecně platí že je vhodné ze začátku rychle sehnat nějaké jídlo. Dále natěžte několik stromů a začněte si vyrábět první nástroje. Vždy se pokuste před první nocí připravit alespoň jednoduchý úkryt, pamatujte že ve tmě (v závislosti na nastavení obtížnosti) vycházejí monstra která si z vás s radostí udělají svačinu.

Tipy a triky

 • Vždy se pokuste mít rezervu jídla. Pokud seženete semínka jsou docela efektivní melouny.
 • Pamatujte že věci lze opravovat. Opravování je výhodnější než výroba zcela nového předmětu.
 • Jednou z nejvzácnějších surovin ve hře jsou diamanty. Lze z nich vyrobit jedny z nejlepších nástrojů a brnění, ale vzhledem k jejich vzácnosti je dobré si je trochu šetřit.
 • Hra má také multiplayer. Pamatujte že mnoho multiplayer serverů má pravidla. Vždy si před hraním na serveru prostudujte pravidla a dodržujte je.
Minecraft – nejhranější budovatelská strategie současnosti Hlasů: 4.60/5 (92.00%) 35

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 7
Grafika 7
Zvuky 7
Celkově 7
My Lands - Vydělávejte reálné peníze pomocí free2play hry
Shakes and Fidget - Oblíbená komiksová parodie na World of Warcraft
Heroes online - Legendární tahová fantasy strategie
World of Warcraft nejznámější fantasy online MMORPG hra na světě