Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

share-img

NosTale je online anime hrou na hrdiny. Je zasazena do prostředí docela veselého fantasy světa, o jehož osudu můžeš nyní rozhodovat i ty. V kůži bojovníka, lukostřelce nebo mága procházíš vesničkami NosVille, horami, pouštěmi a památnými místy. Pokud tě navíc znudí bitva s hrůzostrašnými monstry, můžeš si v NosTale postavit rodinný domek se zahrádkou, na které budeš pěstovat cokoliv, co se ti zamane. Stejně tak můžeš ochočovat divoká zvířata, trénovat je a následně třeba využít jejich schopností v boji proti nepříteli. Zajímavosti je i systém sňatků – uživatelé se mohou navzájem vzít, a to v plné parádě – s obřadem, dortem i ohňostrojem na závěr. Nutno tedy uznat, že je NosTale asi jednou z nejvíc crazy online her vůbec.

button

Klady

 • České titulky
 • Jednoduché ovládání i hratelnost.
 • Hra nemá žádné zvláštní systémové požadavky.
 • Originální pojetí.

Zápory

 • Špatná grafika.
 • Nároční hráči NosTale příliš neocení.

Instalace NosTale

Pro hraní NosTale se musíš zaregistrovat na webové stránce a následně aktivovat účet kódem, který obdržíš na e-mailovou adresu. Následně můžeš ze stejného webu stáhnout instalační program, který tě provede všemi potřebnými kroky. K instalaci samotné to chce alespoň operační systém Windows XP a vyšší, nejméně 2 GB volného místa na pevném disku a v minimální míře CPU Pentium 3 – 800 MHz a vyšší.

Herní strategie

V NosTale nejdříve vytváříš postavy, a to maximálně tři různé. Vybrat si přitom můžeš pohlaví, účes a jméno, které dosud není používáno. Abys mohl začít hrát, pomocí myši zvolíš jednu ze svých postav a klikneš na tlačítku „Začít hru“. K dokončení všech kapitol hry je třeba splnit tzv. hrdinskou misi, tedy asi ten hlavní quest v NosTale. Za vedlejší můžeš získat různé bonusy. Celkově takovýchto questů můžeš mít zadáno pět zároveň.

V NosTale krom posunování postavy na další level také sbíráš různé předměty a zlato, které můžeš měnit s jinými hráči. Možné je i otevření vlastního stánku, ve kterém budou ostatní nakupovat. Lze to však udělat pouze v obchodní zóně NosVille. Jak už jsme zmínili, hra rovněž jede na jakémsi rodinném systému. Jedna rodina může mít až 100 členů a založit ji můžeš minimálně se dvěma dalšími hráči.

Ovládání hry

Svou postavu pomocí levého tlačítka myši můžeš dostat na zvolenou pozici. Stejným způsobem ji na mini-mapě uvedeš do pohybu. Dvojklikem na příšeru nebo stisknutím mezerníků útočíš svou zbraní, kolečkem myši můžeš přiblížit a oddálit obraz. Držením pravého tlačítka myši můžeš pohledem libovolně otáčet a nastavovat úhel. Dále se ti budou hodit následující klávesové zkratky:

 • Klávesa K: Zobrazení schopností.
 • Klávesa I: Zobrazení inventáře.
 • Klávesa O: Úkoly.
 • Klávesa N: Zprávy.
 • Klávesa P: Informace o postavě.
 • Klávesa F12: Herní průvodce.

Herní módy

NosVille nabízí opravdu veliké množství herních módů. Jsou to:

Icebreaker: Icebreaker se odehrává několikrát denně a v podstatě jde o bitvu. Cílem je přežít až do konce a odměnou je jak zlato, tak pověst.

Bitva duhového krystalu: K bitvě duhového krystalu se můžeš přidat každou třetí hodinu. Musíš k tomu svůj tým registrovat, a jakmile se najdou hráči, kteří se budou chtít postavit proti tvé skupině, budete přeneseni na duhovou bitevní mapu. Kupodivu v tomto módu nejde o zabití nepřátel. Cílem je získat krystaly, které jsou rozmístěny v různých zákoutích mapy. Označuješ je barvou svého týmu, bráníš je a vyhráváš, pokud jich získáš více, než soupeř.

Glacernon: Glacernon je ostrov, ve kterém bojuješ v rámci PvP, a to na postu anděla nebo démona. Sbíráš body potřebné k započetí Raidu.

Okamžitá bitva: Okamžitá bitva začíná každé dvě hodiny a hráči jsou v ní děleni dle svých úrovní. Musíš v ní přežít útoky od děsivých monster. Pokud bitvu zvládneš, můžeš obdržet hromadu zlata. V módu se dají sbírat i různé předměty.

Aréna: Aréna je společná pro všechny hráče a můžeš do ní vstoupit kdykoliv. Existuje i rodinná verze, ve které probíhá boj rodina kontra rodina.

Země mrtvých: V Zemi mrtvých se můžeš dostat na vyšší level. Můžeš do ní jakožto člen nějaké rodiny vstoupit jen v určitou hodinu. Potkáš v ní nebezpečná monstra a hlavně tzv. Létajícího ohnivého ďábla, který na tebe bude útočit. Cílem je zničení všech monster, za což obdržíš veliký zkušenostní bonus.

PvE mapa: PvE je hrou hráče proti prostředí, kde bojuješ proti počítačovým postavám a děsivým příšerám.

PvP: PvP je typická hra hráč kontra hráč.

Raid: Raid je útokem proti nejsilnějšímu z monster ve hře. Účastní se jej nejméně pět a nejvíce 15 hráčů, odměnou za úspěšně provedený raid je bedna s cennými předměty. Tvůj tým prohrává v okamžiku, kdy ztratí všechny životy.

Tipy a triky

 • Nezapomínej ve hře čas od času také sehnat potravu pro své mazlíčky. Pokud to neuděláš, zhorší se jejich loajalita k tobě a v boji budou nepoužitelní.
 • V případě, že nebudeš chtít nějakou základní nebo bonusovou schopnost, můžeš ji navrátit zpátky. Získáš za ně zlato, za které si můžeš vybrat něco jiného.

button

NosTale – stylové animované MMO dobrodružství Hlasů: 3.80/5 (76.00%) 5

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 8
Grafika 5
Zvuky 7
Celkově 7
Metin 2 - Orientální akční MMORPG hra
OGame - Vesmírná strategická MMO hra
Petra's Planet - jednoduchá vzdělávací hra pro děti
Heroes online - Legendární tahová fantasy strategie