Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

share-img

OGame je vesmírnou strategií, která byla vyvinuta společností Gameforge. Pomocí této dynamické browserovky se mezi tisíci dalších hráčů ocitáš na samostatné planetě, kde je třeba vystavět pár budov k tomu, abys zde mohl působit. Zajistit musíš doly, elektrárny i továrny. Pro výzkum zase laboratoře. Svým postupováním bys měl získat potřebné suroviny i finance k tomu, aby mohl vzniknout život na úrovni. To často trvá opravdu dlouho, zvláště v Gameforge. Svou planetku si nezapomeň během hry dobře bránit, jinak bys o ni totiž mohl snadno přijít. Krom obrany také můžeš bojovat proti cizím flotilám, zkoumat a objevovat daleká místa.

Jako už to u mnoha onlinovek bývá, i v OGame existuje premium účet. Ten docela ve velkém zvýhodňuje platící uživatele, naštěstí si však lze docela slušně zahrát i bez utracení jediné koruny.

button

Klady

  • Věrohodné ztvárnění vesmírného prostředí.
  • Kvanta možností.
  • Hra na dlouhý běh.

Zápory

  • Zvýhodnění platících hráčů.
  • Často dlouhé čekání – na výsledky bitev, na dostavbu budov, aj.

Instalace OGame

Browserovku OGame nemusíš stahovat či instalovat, a jak už popis výše napovídá, můžeš si ji zahrát z pohodlí svého prohlížeče. Zaregistrovat a přihlásit se můžeš na webovce, která na svém fóru nabízí i mnoho zajímavých postřehů od samotných hráčů.

Herní strategie

V okamžiku, kdys se poprvé přihlásíš do OGame a ocitneš se na nové planetce, zjisti si, jaké máš množství surovin. Rozhodně to nebude nic moc, ale vše budeš muset naplánovat tak, abys z nich zvládl vybudovat slušnou solární elektrárnu a krystalové či kovové doly. Životně důležitou věcí pro tebe bude i výzkumná laboratoř, díky které budeš moci vyvinout obranný systém proti cizím bytostem a tělesům. Začátek OGame je poměrně složitý – vytvořit musíš jak uvedené budovy, tak i celou ekonomickou a vojenskou infrastrukturu. Třeba jsou i suroviny, o které hned budeš muset válčit s ostatními impérii. Tvá armáda tedy bude napadat ostatní a v případě úspěchu ti bude přinášet jak finance, tak vše ostatní, co zrovna potřebuješ. Pokud však neuspěje, ztratíš mnoho životů a budeš zase na chvíli začínat od začátku.

Ovládání hry

OGame ovládáš pouze pomocí levého tlačítka myši, kterým volíš různé úlohy z chytrého herního panelu. Ten můžeš v případě potřeby skrýt, ale většinou se ti bude hodit, protože se ve hře pořád něco děje. Ideální je rovněž hraní v režimu celé obrazovky.

Herní módy

OGame je především založena na intergalaktickém dobývání, ve kterém bráníš své kolonie a útočíš pro získání dalších. Krom toho, že jde o boj, také rozvíjíš současné stavby a tvoříš nové, potřebné. Hra není rozdělena na herní módy, zmínit však lze alespoň to, že stejně jako u spousty ostatních i v OGame plníš nejrůznější questy.

Tipy a triky

  • Pakliže budeš chtít něco zjistit v rámci svého galaktického výzkumu, než lepší rady, než vyslání průzkumné sondy. Ta ti přinese obrazové i video záznamy z cizí planety.
  • Až si vybuduješ vlastní armádu, neusínej na vavřínech a snaž se dál. Vylepšuj pohony svých vesmírných lodí, zvyšuj jejich sílu a obranné systémy či štíty.
  • V OGame se doporučuje pouze likvidace těch větších armád, zkrátka se pusť do pořádné bitky. Pokud zničíš samostatného malého hráče, možná ti to udělá radost, ale dotyčnému hru znechutíš.

button

OGame – Vesmírná strategická MMO hra Hlasů: 3.00/5 (60.00%) 1

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 7
Grafika 6
Zvuky 6
Celkově 6
Panzar - Zombie hra s dokonalou 3D grafikou
Tibia - MMORPG herní dědeček s dlouholetou tradicí
Aion Online - Proleťte se v nádherném fantasy světě!
Farmerama - staň se farmářem a buduj velkostatek