Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

bg

Kvalitních MMOFPS her zdarma moc nenajdeme. Planetside 2 je nástupcem populární hry Planetside. Stejně jako v původním Planetside i ve dvojce jde o boje tří frakcí. V současné době existují čtyři kontinenty. Každý kontinent nabízí unikátní styl hry.

O hře

Kupříkladu Esamir je ledový kontinent. Má mnoho otevřených ploch které se přímo nabízejí jako cíle pro letecké bombardování. Naproti tomu Hossin je bažinatý kontinent kde letectvo má zásadně omezené pole působnosti díky stromům. Na výběr máte z několika druhů vozidel, od dvojmístné čtyřkolky až po dvanáctimístný obrněný transportér. Podobně jsou na tom letecké jednotky. Pro hráče kteří preferují hru za klasického vojáka zde je neskutečně mnoho zbraní a doplňků. Většinu věcí ve hře musíte nejprve odemknout pomocí tzv. Certů – Certifikačních bodů. Tyto body primárně získáváte hraním. Množství možností v této hře je prostě neomezené. Jelikož bojují tři frakce je předvídání výsledků bojů docela obtížné. Zaútočí třetí frakce na nás? Nebo se radši pustí do druhé frakce? To nelze s jistotou říct. A právě tohle činí Planetside 2 unikátní hrou která rozhodně stojí za vyzkoušení. Samozřejmě žádná hra není dokonalá, a i zde najdeme drobné mouchy. V tomto případě spočívají v technické realizaci hry. Vzhledem k propracovanosti se občas najde nějaký ten bug, a jeho odstranění chvíli trvá. Dále je nutno zmínit že vývojáři preferují hráče z oblasti USA, a Evropa je pro ně nižší priorita, což znamená že se běžně údržba/restarty konají ve špičce (z našeho pohledu mezi 15:00 – 22:00). Celkově na ohlašování a omezení restartů by se určitě mohlo více zapracovat.

Klady

 • Perfektní grafické zpracování (Podpora Nvidia PhysX)
 • Propracovanost
 • Boje tří frakcí
 • Boje zahrnují vozidla a letectvo
 • Stále se přidávají nové funkce

Zápory

 • Občasné bugy
 • Vývojáři preferují hráče z USA
 • Občasné „náhodné“ restarty
 • Vysoké hardwarové nároky

Instalace a ovládání

Hru je nutné stáhnout a nainstalovat. Je také možné hrát pomocí populární služby Steam. Po nainstalování, přihlášení a tvorbě postavy vás hra provede krátkým tutoriálem. Při tvorbě postavy věnujte pozornost výběru serveru. Českou komunitu najdete hlavně na serveru Miller. Pro hraní potřebujete myš a klávesnici. Hardwarové nároky jsou docela vysoké, na hraní doporučujeme modernější počítačovou sestavu. Hra je velice dobře optimalizovaná pro grafické karty Nvidia, obzvláště ty které podporují technologii PhysX.

Herní módy

 • VR Training – Testovací mapa s „maketami“ nepřátelských jednotek. Na této mapě máte přístup ke všem zbraním, modulům pro vozidla a ostatním věcem. Perfektní místo na nácvik létání se stíhačkou.
 • Ostatní kontinenty – „Ostré“ bitvy proti ostatním frakcím. Vybavení si musíte nejprve odemknout pomoci certifikačních bodů.

Strategie

Univerzální strategie pro tuto hru neexistuje. Pokud potřebujete pár zkušenostních bodů je ideální volbou opravování. Konkrétně základny typu Amp Station mají na svém obvodu cca 25 obranných věžiček. Pokud jsou zničené získáte za kompletní opravu jedné věže 1 certifikační bod, což je dost. Jako další efektivní způsob „farmení“ certifikačních bodů (zábavnější formou!) uvedu protiletecké dělo třídy Skyguard pro tank Lightning. Pro zkušenější, jedná se o čtyřhlavňový rychlopalný flak cannon, velice účinný proti letadlům. Na blízko je smrtící i proti pěchotě. Zbraní je zde samozřejmě hromada, a hodně záleží na tom jak preferujete hrát. Pokud se naučíte dobře létat se stíhačkou jsou dobrou volbou (za 1000 certifikačních bodů) neřízené rakety vzduch-země. Jejich výbušná tendence je efektivní volbou proti pěchotě, a při přímém zásahu jsou velice efektivní i proti vozidlům.

Tipy a triky:

 • Nezůstávejte dlouho na jednom místě.
 • Obecně platí že každá věc je na něco dobrá a na něco špatná. Kupříkladu třída MAX má hodně životů ale může se vybavit jen proti jednomu typu nepřátel. Protiletecký MAX je cvičný cíl pro tanky.
 • Certifikační body se získávají docela pomalu. Odolejte pokušení je hned utratit. Určete si cíl, šetřete na něj.
 • Ve VR Training si otestovat jakoukoliv zbraň. Vždy si zbraň nejdříve vyzkoušejte než si jí koupíte! Totéž platí pro vybavení vozidel.
 • Vozidla, letadla a třída MAX mají přístup k vylepšení „Nanite auto repair system“ které vás automaticky léčí. Pokud hrajete sami je to dobrá investice. I první úroveň je dost efektivní a přitom moc nestojí.
Planetside2 populární MMOFPS akční střílečka Hlasů: 3.33/5 (66.67%) 3

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 10
Grafika 10
Zvuky 10
Celkově 10
Dofus - Epický animovaný svět plný zábavy
The Lord of the Rings Online - Stovky hodin dobrodružství zdarma.
My Free Zoo - vybudujte si vlastní zoologickou zahradu
Dark Orbit - adrenalinové vesmírné bitvy