Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

share-img

Rail Nation je prohlížečová strategická hra, která zaujme zvláště fandy železnice. Založit si v ní totiž můžeš svou vlastní železniční společnost, pomocí níž budeš převážet zboží a vydělávat. Nejde však jenom o to. Ve hře se totiž také spojuješ s ostatními hráči do skupin, tedy asociací. V asociaci bojuješ za výhru ve tři až čtyři měsíce dlouhém herním kole a zároveň soupeříš proti ostatním skupinám. Dokážeš nabídnout výhodnější přepravu zboží a sestavit lepší jízdní řád? A pokud ano, zvládneš přitom vydělávat a vylepšovat své stoje?

button

Klady

  • Výborná grafika s 3D modely vlaků
  • 36 lokomotiv a 48 typů vagónů (= skutečně slušný výběr)
  • Podrobný tutoriál
  • Vhodná hra pro začátečníky i pokročilé hráče

Zápory

  • Pay-to-win systém (nadupaný prémiový účet)

Instalace Rail Nation

Abys mohl začít hrát Rail Nation, není třeba nic stahovat a instalovat do tvého PC. Stačí navštívit oficiální webovku, zvolit registraci a následně vyplnit e-mailovou adresu a heslo. Na rozdíl od spousty jiných onlinovek je v Rail Nation vyžadována aktivace – přijde ti potvrzující mail, ve kterém klikneš na aktivační odkaz. Potom se již můžeš přihlásit a začít budovat železniční impérium!

A jaké jsou vlastně systémové požadavky k Rail Nation? Existuje snad jen jediný, a to Flash. Pokud jej nemáš, můžeš ho stáhnout tady.

Herní strategie

Jak již jsme zmínili, Rail Nation je vhodná hra pro všechny browserové začátečníky, naopak však potěší ale i ty pokročilé. Na začátku si zvolíš jedno z padesáti měst, které bude tvou domovní pozicí. Poté začneš pomalu připojovat ostatní města ke své železniční síti a dodávat do nich zboží. Pro každý druh však musíš získat tzv. přepravní licenci, která je udělována v rámci celé asociace. Během celé hry se snažíš vytvořit vítěznou strategii. Bojuješ proti konkurenci, za zisky vylepšuješ svůj strojový park a plníš speciální úkoly, v nichž lze získat nezbytné body pro vítězství v aktuální etapě.

Ovládání hry

Rail Nation se dá ovládat pouze levým tlačítkem myši, kterým vybíráš úlohy z herního panelu. V levém horním rohu přitom můžeš vidět informace o tom, jak si vedeš – kolik máš vyděláno a kolik jsi již získal bonusů.

Herní módy

Rail Nation není hra, kterou bychom přímo mohli dělit na herní módy. Přesto však existuje několik úkonů, které vytvářejí celek.

Transporty zboží:

Celkově ve hře existuje 48 různých druhů zboží. Na každý typ však musíš mít uzpůsobené vagóny. Zároveň potřebuješ přepravní licenci, kterou lze ale získat třeba i výhrou v aukci.

Vylepšování lokomotiv a vagónů:

Právě výše uvedenými transporty zboží se tvůj vozový park opotřebovává a ty jej musíš nějak udržovat. Parní, naftové i elektronické lokomotivy se navíc dají slušně vylepšit, a to až 113 různými způsoby.

Spojování se do asociací:

Skupina je silnější, než jedinec. Stejně tak to platí i v Rail Nation a bytí součástí asociace je tak nezbytnou podmínkou pro dobrou hru s možností výhry. Asociaci může tvořit až 25 hráčů.

Plnění questů:

Většinou čelíš výzvám o velkoobjemové náklady. Pokud se ti podaří výzvu splnit, získáváš finance navíc.

Tipy a triky

  • V každém případě investuj do výzkumu nových technologií. Pouze takoví hráči, kteří toto udělají, budou moci dobře vylepšit své lokomotivy a vagóny. Během výzkumu můžeš třeba přijít na to, jak ze své dopravy udělat levnější/ekologičtější/ekonomičtější variantu.
  • Společně s celou asociací můžeš najmout nějakou slavnou osobnost, která by reklamně prezentovala tvou společnost. Díky ní získáš více zakázek pro přepravu zboží.

button

Rail Nation – Tvé železniční impérium online Hlasů: 3.05/5 (60.91%) 22

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 10
Grafika 10
Zvuky 9
Celkově 10
War Thunder - Oblíbená letecká válečná MMO
Drakensang - Velkolepý fantasy MMORPG epos
My Little Farmies - Farmářská budovatelská online hra
World of Warcraft nejznámější fantasy online MMORPG hra na světě