Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

Screenshot 2014-02-25 13.50.50

Komiksová MMORPG hra je originální onlinovkou, kterou si můžeš zahrát z pohodlí svého prohlížeče a kdykoliv tak zahnat nudu. Vytvořit si můžeš vlastní postavičku, která bude kouzelníkem, válečníkem či lovcem. S tou poté budeš kráčet čarokrásným a zároveň nebezpečným světem, ve kterém figurují hrůzokrálíčci a třeba i pekelné nevěsty. Hru si můžeš zpestřit bojem s ostatními hráči v aréně, ziskem zlaťáků i budováním přátel a respektu, který je třeba získat pro tolik důležitý úspěch ve hře.

button

Klady

 • Hratelnost a přehlednost.
 • Často vtipné obličeje – karikatury – místních obyvatel ve hře.
 • Možnost vyhrát si se vzhledem postavičky.
 • Super grafika.

Zápory

 • Absence hudby (i když to je pro mnohé plusem a mohou si pustit vlastní).
 • Komerční prvky.

Instalace Shakes and Fidget

Shakes and Fidget je browserovou hrou, díky čemuž nemusíš nic stahovat ani instalovat do svého PC a lze si zahrát jen z pohodlí prohlížeče. Hra nemá ani žádné speciální požadavky, třeba je pouze internetové připojení a Flash Plugin. Zahrát si můžeš na oficiálním webu http://www.sfgame.cz, a to s tím, že zprvu registrace ani není nutná. Nejprve tě hra totiž provede výběrem avatara, a to až do nejpodrobnějších detailů. A teprve, až si hru z této pozice prohlédneš, přistoupíš k registraci, která je nezbytná ke vstupu do magického světa komiksů a karikatur.

Herní strategie

Hned na začátku hry Shakes and Fidget je třeba s rozmyslem nastavit vzhled tvojí nové postavičky. S tím si můžeš, jak už jsme zmínili, opravdu pořádně vyhrát. K mání je nastavení barvy očí, velikost a tvaru uší, rtů či nosu i výběr délky a barvy vlasů. Tvá postava přitom může patřit k jedné z herních ras, kterými jsou:

 • Elf
 • Goblin
 • Démon
 • Gnome
 • Dwarf
 • Temný elf
 • Člověk

Povoláním je přitom tvá postava lovcem, kouzelníkem nebo válečníkem. Až si ji patřičně utvoříš a vstoupíš po registraci do hry, měl bys ihned zavítat do hospody. Právě tam totiž můžeš získat tvůj první quest, za který obdržíš zlaťáky, věhlas nebo tzv. houbičky. Stejně tak můžeš vydělávat i tím, že se někde necháš zaměstnat – a to třeba jako městská hlídka. Vydělat si totiž v Shakes and Fidget zkrátka potřebuješ, abys vůbec mohl postupovat dál.

Ovládání hry

Browserovka Shakes and Fidget se ovládá opravdu jednoduše, a to pouze pomocí levého tlačítka myši. Vybírat přitom můžeš z nabídky postranního panelu, ve kterém měníš prostředí – dostat se tak pomocí jediného kliknutí můžeš třeba do čaroobchodu, zbrojírny, stáje či hospody.

Herní módy

Shakes and Fidget je docela ucelenou hrou, a krom toho, že v ní zažíváš různá dobrodružství, během kterých cestuješ světem, můžeme také vymezit dvě speciální části:

Plnění questů:

Plnění questů je v Shakes and Fidget docela nezbytnost, a to proto, že ti také patřičně vydělávají. A pokud zrovna moc ne, musíš buď vytáhnout z kapsy skutečnou hotovost, anebo najít jinou cestu – a tou může být právě zaměstnání na pozici městské hlídky.

Aréna:

Pokud tě už čarovná dobrodružství komiksového světa nebudou dosti bavit, můžeš také zavítat do arény, ve které získáváš nové zkušenosti a snažíš se porazit svého soupeře. S tím můžeš bojovat pomocí kouzel, meče nebo praku.

Tipy a triky

 • Abys mohl vstoupit do podzemí, které ukrývá mnoho vzrušení i různých prapodivných tvorů, musíš nejprve získat klíč – a ten je k mání až od určitého levelu a úkolu, který s ním úzce souvisí. Je to tzv. klíčový úkol.
 • Pokud nechceš cestovat pěšky, můžeš bez obav zavítat do půjčovny tzv. mountů. Tam si vybereš v závislosti na požadované ceně půjčovného z repertoáru, který nabízí modrého tygra, krávu, koně a griffinodraka.

button

Shakes and Fidget – Oblíbená komiksová parodie na World of Warcraft Hlasů: 3.00/5 (60.00%) 1

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 7
Grafika 8
Zvuky 7
Celkově 7
NosTale - stylové animované MMO dobrodružství
Travian - Vybuduj svou říši a bojuj o nadvládu
My Free Zoo - vybudujte si vlastní zoologickou zahradu
SD Gundam - japonská bojová anime hra