Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

share-img

The Settlers Online je budovatelskou strategií, která v roce 2012 konečně v podobě české verze navázala na oblíbené velké „Settler“ hry. K mání je free-to-play verze, která funguje jako browserovka a zaregistrovat se do ní dá pomocí několika málo kliknutí. A o čem The Settlers Online vlastně je? Principem je především rozšiřování osady, stavění důležitých budov a bojování proti banditům. Hru si oblíbíš, zvláště pokud máš už dost typických onlinovek, ve kterých jde pouze o útočení na nepřátele – protože The Settlers Online je více o budování samotném. I v tom se odráží kupříkladu promyšlený výrobní řetězec, který je mnohem rozsáhlejší, než ten v přechozích dílech The Settlers. Hra má rovněž i nějaký ten sociální rozměr, proto si můžeš zahrát třeba se svými kamarády. Jistých výhod se dá dosáhnout i pomocí mikrotransakcí putujících na tvůj premium účet.

button

Klady

 • Super grafika, která je snad největší předností hry.
 • Velké množství budov, které pracují v návaznosti na sebe.
 • Speciality – dobrodružná tažení, aj.

Zápory

 • Čekací doba na dokončení procesů.
 • Pro fanoušky klasiky The Settlers je onlinovka spíše zklamáním.

Instalace The Settlers Online

Pro hraní The Settlers Online nemusíš nic stahovat ani instalovat do tvého počítače. V podstatě jen stačí navštívit oficiální webovku, provést jednoduchou registraci a přihlásit se rovnou do hry. Lze se přihlašovat i pomocí Facebooku bez vyplňování jakýchkoliv údajů, věř však, že oddělení těchto dvou účtu je mnohem příjemnější variantou.

Herní strategie

Až se poprvé přihlásíš do The Settlers Online, budeš toho mít před sebou opravdu hodně. Ocitneš se v prázdné osadě, ve které bude stát pouze dům starosty. Další budovy budeš muset na zelené loučce teprve vystavět a vytvořit tak živobytí pro první obyvatele. Během hry se ti budou zobrazovat okna s nápovědou, která budeš moci vypnout kdykoliv – ale zvláště v prvních dnech se ti určitě budou ve velkém hodit. Stavbou budov tě na začátku dobře provede i tzv. Kniha úkolů, která po tobě v questech bude kupříkladu chtít, abys vystavěl pilu a zajistil určitou produkci dřeva. Další úkoly přijdou brzy, a pokud je budeš svědomitě plnit, rychle se dostaneš na další úroveň.

I stavba budov má své háčky, na to pamatuj. Krom toho, že k ní potřebuješ dostatek financí, musíš mít také určitý počet bodů v tzv. Stavební licenci. Pakliže Stavební licence klesne na nulu, musíš chvíli počkat, než se zase pustíš do dalšího budování.

Ovládání hry

The Settlers, stejně jako většinu browserovek, ovládáš pouze pomocí levého tlačítka myši. Tím klikáš na místa, ve kterých chceš vystavět nějakou novou budovu či naopak něco zbourat. Zároveň využíváš bohaté nabídky herního panelu. Hru je ideální hrát v módu fullscreen. Na začátku si rovněž projdi celý herní tutoriál – je to možná nuda, ale o to se ti zase bude hrát hned lépe.

Herní módy

Hra není rozdělena na žádné další módy a má poměrně celistvý a hladký průběh, který jen sem tam naruší nějaké questy v Knize úkolů. Zajímavostí jsou ovšem tzv. Dobrodružství, která mají celou hru zpestřit. Můžeš je hrát od 26. úrovně. Prvním Dobrodružstvím pro tebe bude „Lovec odměn“ a obdržíš jej jako úkol. Mnoho z nich můžeš také koupit za diamanty, které získáš buď pomocí reálných peněz u kupce anebo za každých sedm dní strávených ve hře. Mezi Dobrodružství patří třeba:

 • Staré trosky
 • Záhadná schránka s dobrodružstvím
 • Invaze seveřanů
 • Šaman
 • Statečný malý krejčí
 • Lovec odměn
 • Zrádci
 • Bohatým brát
 • Černí rytíři

Tipy a triky

 • Zvláště na začátku hry se ti může stát, že si vyčerpáš některé své zásoby. Kupříkladu přespříliš rybaříš, abys mohl získat dost potravin pro obyvatele a prodej. Ale co když ti dojdou ryby? Naštěstí můžeš ve své zásobárně vytvořit krmení, za kterým do tvých vod zavítají ryby další.
 • Pokud budeš chtít začít obchodovat s ostatními hráči, musíš si založit speciální pobočku s chatovým kanálem. Obchodovat můžeš od levelu 17.
 • U The Settlers Online nemusíš sedět dlouhé hodiny proto, abys na vše dohlédl. Osadníci pro tebe pracují i po odhlášení, a to dokud není vyčerpáno místo ve skladu či je stále odkud získávat potraviny.

button

The Settlers Online – Budujte své království a prozkoumávejte okolní země Hlasů: 3.00/5 (60.00%) 1

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 7
Grafika 9
Zvuky 7
Celkově 8
Divoké Kmeny - nejhranější prohlížečová budovatelská MMO strategie
Heroes online - Legendární tahová fantasy strategie
World of Warcraft nejznámější fantasy online MMORPG hra na světě
Minecraft - nejhranější budovatelská strategie současnosti