Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

Snímek obrazovky 2014-03-14 v 11.11.35

The West je RPG browserovou hrou, které se odehrává na divokém západě. Jako hráč se tak dostáváš do idylického světa, bojuješ o nadvládu nad prérií a účastníš se různých přestřelek i multiplayerových bojů. Jsi postavou vesměs kladnou – vyháníš totiž zloděje ze statků a pomáháš barmanovi, který tě v podobě nápovědy provází celou hrou. Až se dostaneš na vyšší level, budeš si navíc moci vybrat i povolání. Tvá postava ve hře The West navíc může vynikat různými vlastnostmi, mezi které nepatří pouze bojové taktiky a schopnosti – někdy jde třeba jen o perfektní hru na trubku. The West rozhodně už od pohledu stojí za zkoušku, a ač se může zdát, že jde o oddechovku, umí každým coulem vtáhnout do děje a zaujmout. Vyvinuta je německou společností InnoGames, která se specializuje na onlinovky a provozuje dále třeba ještě Divoké kmeny a Grepolis, na platformě Facebooku pak WestWars.

Klady

  • Originální hra.
  • Výborná grafika.
  • Čeština.

Zápory

  • Přehršel questů, které je třeba splnit pro postup.
  • Prémiový účet, který více zvýhodňuje platící hráče.

Instalace hry The West

Pokud si chceš zahrát The West, není zapotřebí něco stahovat či instalovat do tvého počítače. Stačí navštívit oficiální českou webovku http://www.the-west.cz/, vybrat jeden z herních serverů (= světů) a vyplnit svou novou přezdívku, heslo a e-mailovou adresu. Pamatuj, že pokud si svět nevybereš, budeš automaticky zařazen do toho nejnovějšího. V každém ze světů je přitom možné mít pouze jeden účet.

Herní strategie

Až se poprvé přihlásíš do hry The West, bude na tebe čekat opravdu slušně propracovaný výběr postavy. Nejenom, že si můžeš vybrat pohlaví, postavu rovnou celou utváříš, pokud tedy nedáváš přednost náhodnému vygenerování. Vybrat si můžeš třeba barvu pleti, tvar očí, rtů a nosu, oblečení, účes a doplňky. Poté se pustíš do hry samotné, kterou tě na začátku bude provázet tvůj nový přítel barman. Ten tě hned požádá o to, abys mu pomohl zlikvidovat nějakého nepohodlného zákazníka, která začal ohrožovat podnik. Samozřejmě se tedy pustíš do velké přestřelky, ve které zvítězíš a získáš za to patřičnou odměnu. Po čase si ve hře tedy budeš moci i přilepšit, a pořídit si třeba koně, z jehož hřbetu se hned na celý svět bude koukat o něco lépe.

Ovládání hry

Browserovka The West se ovládá pouze pomocí levého tlačítka myši, kterým vybíráš z postranních panelů – kupříkladu vybereš jeden ze seznamu questů, vstoupíš do chatovacího salonu, otevřeš správu přátel, navštívíš obchod anebo vybereš zaměstnání, které chceš právě začít vykonávat a přilepšit si. Pohled na krajinu lze navíc otáčet i pomocí šipek na tvé klávesnici.

Herní módy

Město: Krom toho, že poznáváš divoký západ, docela dost se hodí, pokud se staneš občanem nějakého města. To můžeš koneckonců i se skupinou ostatních hráčů sám postavit. Města můžeš opouštět a stávat se členem jiného, nikdy však nesmíš být občanem dvou a více měst současně.

Duely: Duel je soubojem, ve kterém se utkávají dva hráči. Abys mohl někoho na duel vyzvat či být sám vyzván, musíš se nejdříve stát členem města. Každý duel stojí 12 bodů energie pro vyzyvatele, trvá deset minut a již předem uvidíš počet bodů zkušeností, které získáš, pakliže hráče porazíš.

Bitvy o pevnost: Bitvu o pevnost může vyhlásit obyvatel jakéhokoli města, který se zrovna u pevnosti nachází. Každému z hráčů je během bitvy přidělena nějaká hodnost – třeba může být generálem, kapitánem, vojínem, rekrutem či záložníkem. Záleží především na jeho zkušenostech.

Tipy a triky

  • Až budeš získávat nové schopnosti, dbej na to, aby byly zvláště z oblasti obchodování. V budoucnu se to bude nejvíce hodit.
  • Co nejdříve si najdi práci, díky ní totiž budeš moci získávat finance navíc. Zezačátku budeš třeba jen čistit boty, propracovat se ale můžeš až k pozici lovce odměn.

 

Ohodnoť recenzi

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 6
Grafika 5
Zvuky 6
Celkově 5
Forge of Empires - Postupuj historickými milníky vládní vlastnímu impériu!
League of Angels - Fantasy MMORPG browserovka zdarma
My Free Zoo - vybudujte si vlastní zoologickou zahradu
Farmerama - staň se farmářem a buduj velkostatek