Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

share-img

Tibia je jednou z nejstarších MMORPG her vůbec, pochází totiž již z roku 1997. Přitom se ale nemusíš bát toho, že by šlo o nějakou neakční vykopávku, kterou nelze v dnešní době hrát. Je tomu přímo naopak. Popularita hry Tibia je díky stálým aktualizacím pořád dost vysoká, s to s tím, že je nabízena zcela zdarma a s téměř nulovými nároky na hardware. Dobrodružství ve hře Tibia začíná na čarokrásném ostrově jménem Rookgaard. Jedná se o místečko, které je speciálně přizpůsobeno pro nové postavy. Ty zde působí až do dosažení osmého levelu, po kterém se vydávají do nového světa. V tom v rámci jedné z postav plníš questy, získáváš zlaťáky, udržuješ kondičku a získáváš nové vybavení.

button

Klady

  • Námět
  • Popularita i přes dlouhou dobu existence.
  • Slušná grafika – její update proběhl v roce 2006.

Zápory

  • Zpočátku velice obtížné.
  • Premium účet, který zvýhodňuje platící hráče.

Instalace hry Tibia

Tibia je k mání zdarma a pro hraní si stačí stáhnout klienta a vytvořit herní účet na domovské stránce www.tibia.com. Požadavky na PC jsou přitom minimální, a hrát můžeš jak na platformě Windows, tak i s operačním systémem Linux. Nutností je samozřejmě připojení na internet.

Herní strategie

Jak již jsme zmínili, jako hráč se ve hře Tibia nejdříve dostaneš na nenápadný ostrůvek, který nese název Rookgaard. Je připravený speciálně pro začátečníky, kteří na něm najdou potřebnou ochranu do té doby, než se sami zocelí a budou schopni se tváří v tvář postavit v boji některému ze silnějších soupeřů. Již během pobytu na tomto ostrově budeš mít příležitost plnit nejrůznější questy. Zajímavostí je ve hře Tibia zvláště určitá svoboda – úkoly totiž splnit můžeš, ale nemusíš. Dostaneš se dál i bez nich, bude to však bez důležitých zlaťáků ve tvé kapse – a ty se ti budou rozhodně hodit. Až navíc dosáhneš osmého levelu, budeš se moci vydat na Mainland.

Povolání ve hře Tibia

Tibia nenabízí žádnou velkou rozmanitost při volbě povolání tvé postavy, přesto jsou však všechny tři kategorie zcela originální a jsou zachovány původní vlastnosti, které byly vytvořeny již několik let zpátky. Povoláními ve hře jsou:

Druid:

Druid je mistrem léčivých kouzel a je zároveň ideálním parťákem ve hře, protože tě zvládne dobře uzdravit. Nemůže si ale dovolit zase až moc agresivní magii, která by ho ve velkém vyčerpala. Jeho plusem je také to, že umí nepřítele paralyzovat.

Knight:

Knight je jedním z nejoblíbenějších povolání v rámci hry Tibia. Knight vyniká svým pevným zdravím, je to mistr bojových umění. Umí dobře zacházet se sekyrou, mečem a palicí, vystačí si však i s holýma rukama. Vždy stojí v čele každého boje, nevyniká však v magii. Než s ním vyrazíš na lov, musíš nějakou dobu předem trénovat.

Sorcerer:

Sorcerer je mistr magie, a ač v ní naprosto vyniká, není zrovna postavou dokonalou – se zdravím je na tom špatně, moc toho nevydrží a jde rovněž o povolání dost nákladné. Na druhou stranu umí každou hru zpestřit a zrychlit.

Tipy a triky

  • Pokud ti Tibia opravdu vyhovuje a chceš si ji ještě o něco více užít, vyzkoušet můžeš i tzv. Premium účet. Ten ti na určitou dobu zajistí různé výhody, vylepší tvou postavu a dá ti možnost cestovat na další ostrovní města, která jsou k mání pouze hráčům s placeným účtem.

button

Tibia – MMORPG herní dědeček s dlouholetou tradicí Hlasů: 2.00/5 (40.00%) 2

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 6
Grafika 3
Zvuky 4
Celkově 5
War Thunder - Oblíbená letecká válečná MMO
4Story - MMORPG fantasy hra zdarma
My Free Zoo - vybudujte si vlastní zoologickou zahradu
Tera Online – Zábavná MMORPG hra zdarma