Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

Screenshot 2014-01-22 16.56.04

World of Tanks je oblíbeným multiplayerovým akčňákem, který je věnovaný bojové technice především z období 2. světové války – a jak už název napovídá, jde především o tanky. Těch si ve hře užijí zvlášť historičtí fandové, všechna vozidla jsou totiž sestavena podle skutečných předloh z USA, Německa, Francie a Sovětského Svazu. Word of Tanks je onlinovka, jako hráč tedy potřebuješ připojení k internetu i po tom, co hru nainstaluješ do svého PC. Celkově Word of Tanks nabízí víc, než 160 obrněných strojů, z nichž je většina zdarma a s poskočením na další level se postupně k dalším modelům dostáváš či provádíš jejich update.  Hra je založena nejenom na schopnosti taktiky a intenzivním boji tank kontra tank, týmové spolupráci a rozšiřování pomyslné sbírky pancéřových strojů.

button

Klady

  • Množství map a bitevních polí, rozmanitost prostředí.
  • Realistická grafika a design.
  • Tanky dle historické předlohy

Zápory

  • Snad jediným mínusem free verze je způsob vytváření bitvy, hra totiž automaticky sama vybírá soupeře i prostředí. Nedotažená je v tomto případě i placená varianta (kolem 250 Kč za měsíční členství), díky které si sice už můžeme zahrát s kamarády, ale stále si nelze vybrat mapu.

Instalace The World of Tanks

Instalace The World of Tanks není nijak složitá záležitost a soubor si (zcela zdarma) můžeme stáhnout z oficiálního portálu v podobě celého herního klienta (5,99 GB). Na stejném webu nadále stahujeme i herní aktualizace a soubory s touto aktualizací pak vždy přesouváme do adresáře hry v našem PC. Jako dobrý tip lze doporučit i fórum, na kterém vždy někdo z nadšenců a zasloužilých fandů poradí s tím, jak se zbavit případných technických problémů.

Herní strategie

Každý nový hráč ve hře The World of Tanks začíná s poměrně úsměvným vozítkem, německým experimentálním tankem Leichttraktor. Žádného protivníka s ním neporazíme, nic nezničíme a snažíme se pouze v bitvě přežít. Po pár bitvách se ale postupně začneme dostávat k lepším strojům, a pokud vydržíme, je docela jistota, že nás hra dost dobře pohltí.

Ovládání hry

Vozidlem pohybujeme pomocí kláves W, A, S, D, střílíme levým tlačítkem myši.

Herní módy

The World of Tanks můžeme rozdělit v podstatě na tři herní módy:

1. Standardní bitva

Dva týmy. Máme celých 15 vozidel v našich rukách, stejný počet má přidělený i náš nepřítel. A co je naším cílem? Můžeme si vybrat. Buď obsadíme nepřátelskou základnu či se nám podaří vystřílet všechny tanky našeho protivníka. Standardní bitva může trvat maximálně 15 minut, a pokud se do té doby ani jedné straně nepodaří splnit cíl, končí hra remízou.

2. Útok

Útok je znovu bitvou dvou týmů o patnácti tancích, liší se však v tom, že základnu má k dispozici jen jeden z hráčů a snaží se ji ubránit. Útočník má 10 minut na to, aby se mu podařilo vystřílet všechny naše tanky či základnu obsadit. Pokud se mu to nepovede, je vítězem obránce.

3. Vzájemná bitva

Vzájemná bitva je bojem o jednu neutrální základnu, kterou se v patnácti minutách s patnácti tanky snažíme získat. Nepřítel má nastaveny stejné podmínky – a stejně jako v předchozích módech je cílem buď kompletní zničení protivníkovo vozů či obsazení celé základny. V případě neúspěchu obou stran hra končí remízou.

 Tipy a triky

Snad pro každou onlinovku existuje soubor triků, pomocí kterých se dá dostat o něco dál – nebo alespoň ze začátku trochu přežít, vybudovat si nějaké zázemí a získat třeba díky tomu i lepší stroje. Jak na to ve hře The World of Tanks?

  • Pamatujte si, že naprosto každý tank má nejslabší palcíř na zadní části. Jděte po něm!
  • Stromy ani keře nejsou schovka. Hra se totiž snaží být co nejreálnější, proto vám toto krytí nepomůže.
  • Lehkým tankům střílejte po pásech – zbavíte je tím jejich největší výhody, rychlosti.
  • Myslete na to, že má hra systém postihů. Kvůli němu se musíte co nejvíce vyvarovat omylné střelbě do vlastních řad.

button

World of Tanks – Nejhranější online hra na internetu Hlasů: 3.88/5 (77.50%) 8

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 10
Grafika 8
Zvuky 9
Celkově 9
4Story - MMORPG fantasy hra zdarma
Shakes and Fidget - Oblíbená komiksová parodie na World of Warcraft
Rail Nation - Tvé železniční impérium online
My Free Zoo - vybudujte si vlastní zoologickou zahradu