Hry zdarma MMO a MMORPG hry

Recenze nejlepších her, které si můžete stáhnout zdarma

wow-world-of-warcraft.si

World of Warcraft od firmy Blizzard Entertaintment je asi nejznámější online MMORPG hra na světě. Na světě zvaném Azeroth spolu bojují o nadvládu dvě frakce: Aliance a Horda. Hráč se ujme postavy dobrodruha – začátečníka a začíná nabírat zkušenosti a zlepšovat se. Můžete si vybrat z nespočtu různých povolání, profesí, můžete vlastnit vlastního koně nebo gryfona a mnoho dalšího.

Svět je velice hezky graficky zpracován, je rozlehlý a vtáhne vás do děje. Hrou vás provází questy (úkoly) za které dostáváte odměny, a ke každému questu připravili vývojáři nějaký malinký příběh. Postupně navštěvujete i další kontinenty a lokace. Můžete bojovat ve velkolepých bitvách proti ostatním hráčům, procházet komplexy  jeskyní a hledat dávno zapomenuté poklady, nebo si jen tak odpočinout u rybaření…

Klady

 • Zajímavý příběh
 • Výborná hratelnost
 • Velké množství hráčů
 • Komplexní boje

Zápory

 • Komunikace v Angličtině

Herní módy

 • Normal – Klasická hra ve které je více omezeno PVP (boje proti hráčům). Vhodný pro novější hráče.
 • PVP – Světy s módem PVP mají otevřenější PVP, napadnout hráče z druhé frakce lze skoro kdekoliv. Hráči na vyšší úrovni (a s lepším vybavením) vás mohou snadno zabít.
 • RP (+ RPPVP) – Variace předchozích se zaměřením na Roleplaying. Cílem roleplayingu je hrát jako vaše postava. Angličtina je zde defakto nutností.
 • Free – Hru lze hrát zdarma na neoficiálních serverech. Tyto servery nabídnou podobnou hratelnost, ovšem naleznete na nich hromadu chyb (bugů). Tyto neoficiální servery spravují samotní hráči a běží na emulátorech, tudíž pouze napodobují hratelnost normální hry. Tyto servery mohou mít jakýkoliv z výše zmíněných herních módů.

Instalace a ovládání

Hra se instaluje pomocí instalátoru stažených ze stránek Blizzardu. Instalátor je velice dobře zpracovaný a umožní hrát i s nekompletní hrou. Potřebné soubory se stahují již při hraní. Ovládání je relativně snadné, dá se na něj rychle zvyknout. Pohybujete se klasickou kombinací kláves WSAD.

Strategie

Vyberte si postavu která se vám nejvíce líbí, každá má své pro a proti. Jsou postavy které jsou dobré na boj (Paladin, Warrior), na rychlé zabití nepřátel (Rogue), na léčení spoluhráčů (Druid) ale každá postava je často specializována na více odvětví (např. Druid může léčit ale i zraňovat). Každá postava má také svou specifickou taktiku. Je nesmysl vběhnout s kouzelníkem do bitvy, když můžete vklidu bojovat na větší vzdálenost.

Tipy a triky

 • Questy (úkoly) významně zrychlí váš postup hrou. Plňte je.
 • Každá postava může umět dvě primární a všechny sekundární profese.
 • Hrát v partě se vyplatí, postup hrou je zásadně rychlejší.
World of Warcraft nejznámější fantasy online MMORPG hra na světě Hlasů: 4.00/5 (80.00%) 1

Další zajímavé online hry zdarma:

Hratelná 10
Grafika 9
Zvuky 10
Celkově 10
NosTale - stylové animované MMO dobrodružství
Forge of Empires - Postupuj historickými milníky vládní vlastnímu impériu!
Top Eleven - Populární fotbalový online manažer
The West - Staň se kovbojem a zažij vzrušující dobrodružství